Fitness triky modelky Michaely Kociánové

Co všechno se skrývá za dokonalou figurou nejznámější slovenské topmodelky?

Foto: archiv Elite

Michaelu Kocianovou nemusíme nikomu představovat. Topmodelka a ambasadorka projektu Schwarzkopf Elite Model Look pro Slovensko patří již několik desetiletí mezi ty nejúspěšnější nejen doma, ale i ve světě, má svou postavu opravdu dokonalou. Genetika? Možná. Ale není to jen díky ní. "Snažím se zdravě stravovat, ale nebudu lhát, občas ráda zhreším. I když mám genetiku výbornou, kdybych se stravovala jen ve fast foodech, určitě byste to na mě poznali."

Michaela si uvědomuje, že je v byznyse, ve kterém se nevyplácí péči o sebe podceňovat. I když status topmodelky má už několik let, tvrdě na sobě stále pracuje. "Cvičení miluji. Je pro mě určitou formou vnitřní hygieny. Ale mám i dny, kdy mám slabší chvilky a prostě se mi nechce. To pak jednoduše nejdu. Nenutím se dělat věci na sílu. Poslouchám své tělo a myslím, že nám to tak spolu zatím funguje." směje se známá kráska.

Jaké sporty patří mezi její nejoblíbenější?

V minulosti holdovala například soulcyclu - cvičení podobné spinningu, až na to, že při něm šlapete do rytmu hudby. S kolegyní Lindou Vojtovou si ho zamilovaly natolik, že si před pár lety dokonce podala přihlášku na lektorský kurz. Kromě toho ji učarovala i velmi populární joga nebo pilates na strojích SLT, o kterém mluví jako o jednom z nejnáročnějších cvičení, kterému se kdy věnovala. Michaela si také vyzkoušela box, který je mezi světovými modelkami velmi oblíbený. Mezi její každodenní rutiny ale patří běh a klasická návštěva posilovny. Těm se nevyhýbá ani na dovolenýh. Občas si dokonce dopřeje i dva tréninky denně.

Patřit mezi světovou špičku bývá velmi často skutečná dřina.

Čtěte dál