Fitness rutina Ley Šteflíčkové

I když je jí pouhých 20 let, nespoléhá se známá modelka a královna krásy jen na metabolismus. I když by mohla ...

Lea Šteflíčková si uvědomuje, že konkurence v modelingové brandži je velká, proto na sobě musí neustále pracovat. Ani titul Miss z roku 2018 ji nezaručuje úspěch. Tvář agentury Pure Models prozradila Harper's Bazaaru, jak často tráví čas v posilovně, jak se stravuje a co na cvičení nejvíc baví.

Foto: archiv Ley Šteflíčkové

Ty a posilovna. A jak často se snažíš trávit čas v tělocvičně?

Obvykle to je tak třikrát do týdne, podle pracovních možností a volného času. Snažím se neustále nějak se hýbat, i když jsem zrovna více pracovně vytížená.

Takže cvičíš i na dovolených?

No to ne. Na dovolených spíše hřeším a dopřávám si odpočinek.

Musíš se nutit do cvičení nebo naopak, si bez něj neumíš představit den? 

Upřímně...? Kdysi jsem měla velký problém pravidelně cvičit. Až časem jsem pochopila, že mě cvičení velmi nabíjí a cítím se po něm výborně. Takže to beru víc dospělo - zodpovědně a ne jen jako povinnost. Spíše něco, z čeho mám upřímnou radost. Vždyť kdo by nemiloval endorfiny?

Máš nějaký způsob cvičení?

Překvapivě to je zpevňování břišních svalů. Je to obvykle nejproblémovější partie, takže se na ní snažím pracovat intenzivněji. Ale musím se přiznat, že mě to vlastně i dost baví.

Fitness trend, kterému si nikdy nepodlehla ...

Celkově si nemyslím, že se v této oblasti řídím nějakými trendy. Cvičím spíše podle pocitu a na doporučení trenéra. Ráda zkouším nové věci, ale ne proto, že to je nyní IN. Spíše nemám ráda rutinu a cvičení se snažím obměňovat.

Omezuješ i stravu nebo díky genetice nemusíš a můžeš sníst téměř všechno ...?

Snažím se dodržovat určitý stravovací režim. Nejen kvůli postavě, ale i kvůli tomu, že mám pak více energie. Ale musím se přiznat, že se vlastně nemusím obávat nějakého rapidního nabírání na váze, i když bych si stravu nehlídala. Zdědila jsem dobré geny. 

Čtěte dál