Fitness rutina Kristýny Schickové

Sympatická modelka nám prozradila, jakému fitness trendu momentálně propadla, a co je je velkým snem v oblasti cvičení.

Foto: archiv Instagram @kristynaschickova

Co pro tebe znamená cvičení? Jsi člověk, který bez pohybu neumí existovat?

Zřejmě ano. Cvičení je pro mě nedílnou součástí života. Miluji všechny druhy sportů. Je to aktivita, při které se vybiju a zároveň odpočinu a načerpám síly.

Kdy jsi "propadla" józe a co je v tomto směru tvou největší metou?

Jógu cvičím již pár let, ovšem pokaždé jiný druh. V Americe jsem chodila na lekce jógy, které byly velice aktivní a doplněné o kardio a posilovací cviky. Udělala jsem si tam i kurz, kde jsem získala certifikát na lektorku Kundalini yogy. Teď v zimě jsem měla tu možnost, vyzkoušet si v Praze BikramYogu, což je sestava 26 poloh Hatha jógy, která se cvičí hodinu a půl ve 42 ° C. Mojí největší metou by asi byla hodina kundalini jógy pod mým vedením.

Foto: archiv Instagram @kristynaschickova

Jak často trávíš čas v posilovně?

Do posilovny chodím 3x - 5x týdně. Záleží na tom, jakou zrovna ten den mám náladu. Někdy jdu do posilovny jen běhat a cvičení doplním třeba boxem nebo pilates, jindy jdu a makám s trenérem třeba hodinu a půl při silovém posilovacím tréninku.

Jsi zvyklá cvičit i během dovolených?

Ano, jen trochu jiné sporty než klasickou posilovnu. Miluji všechny druhy adrenalinových sportů, ať už je to skákání padákem, snowboard, surf nebo wakeboard. Snažím se být aktivní každý den. Na letních dovolených nejraději plavu, surfuju, hraju tenis nebo beach volejbal. V zimě je to pak nejčastěji snowboard, běžky nebo nějaká krásná procházka po horách.

Foto: archiv Instagram @kristynaschickova

Jaký je tvůj najoblíbenější sport?

Nejvíc si užívám asi běh, wake a snowboard.

A naopak, čemu jsi vůbec nepřišla na chuť?

Nejméně oblíbený je určitě spinning.

Najde se i fitness trend, kterému jsi nikdy nepodlehla?

Myslím, že jsem vyzkoušela a zároveň podlehla snad úplně všem fitness trendům. Baví mě experimentovat a zkoušet všechny tělu prospěšné aktivity a triky. Tak, jak celý Hollywood, i já jsem momentálně propadla trendu pití čerstvě vymačkané celerové šťávy. Každé ráno a na lačno.

Omezuješ i stravu nebo díky genetice to rešit nemusíš a můžeš sníst téměř vše?

Dá se říct, že jím téměř vše. Ač genetiku nemám úplně špatnou, musím se kvůli své práci občas také trochu hlídat. Když potřebuji být rychle fit, naordinuji si jen tekutou stravu a proteinové nápoje. Piju minimálně 2 litry vody denně, abych měla stále hydratovanou pleť a tělo. Dvakrát do roka dělám i detoxikační půst, kdy 5-7 dní piji jen vodu a čaje.

Čtěte dál