Fitness rutina Kateřiny Sokolové

Krásná modelka prozradila, díky čemu udržuje své tělo v kondici.

Kateřina Sokolová je nejen modelkou agentury Elite Praha, ale také zakladatelka nadačního fondu AutTalk a na kontě má dokonce i hereckou zkušenost. Sympatická brunetka žije na střídačku v Praze a za velkou louží. Prozradila nám, čemu vděčí za svou ženskou figuru, které fitness trendy preferuje a zda na sobě pracuje i během dovolené.

Foto: archiv Elite Prague

Co pro tebe znamená cvičení? Jsi člověk, který bez pohybu neumí existovat?

Cvičení pro mě znamená velký psychický relax. Jsem zvyklá se často hýbat a bez cvičení a pohybu si svůj život neumím představit. 

Jakému fitness trendu jsi za poslední měsíce propadla nejvíce?

U mě se to tak různě střídá. Záleží pro co se zrovna nadchnu... Měla jsem období bikram jogy, boxu a teď se snažím často cvičit klasickou jogu a hodně dělat cardio.

Musíš se do cviční nutit nebo naopak si bez něj nedovedeš už ani představit svůj den? 

Myslím si, že každý má občas ty stavy, kdy se mu do cvičení úplně nechce a trošku se musí přinutit. Na druhou stranu, když se nehýbu například déle než 4 dny, tak už jsem z toho nervózní.

Jak často jsi v posilovně?

Většinu času jsem na páse, kde si dávám hodinové cardio a kombinuji běh a rychlou chůzi.

Cvičíš i na dovolených nebo si radši od cvičení pár dní opočineš?

Jak kdy. Určitě ne tak intenzivně jako v Praze, ale když je možnost a chuť, tak si moc ráda zaběhám. Například podél pobřeží moře.

Máš i obľíbený druh cvičení?

Mám moc ráda jógu, ta mě vždycky vnitřně skvěle zklidní a výborně se u ní protáhnu. Pak již zmíněný běh nebo rychlá chůze. V zimě miluji lyžování.

Naopak, natrefila jsi na nějaký „fitness trend“, který si tě vůbec nezískal?

Různé diety a vysoce zátěžové cvičení s činkami. To fakt nemusím.

A na závěr klasická otázka - omezuješ i stravu nebo ji díky genetice nemusiš řešit a můžeš jíst téměř vše?

Řekla bych, že mám docela dobré spalování a když mám prostě chuť, například na sladké, tak si ho dám. Ale snažím se držet hesla všeho s mírou. Nepřejídám se. Jím všechno, ale obecně dost zdravou stravu. Hodně zeleniny, ovoce, ořechy, rýži a maso.

Čtěte dál