Fitness rutina Denisy Dvořákové

Prozradila nám, díky které neobvyklé aktivitě se známá topmodelka udržuje ve výborné formě.

Foto: archiv Elite

Denisu Dvořákovou není potřeba nikomu představovat. Ambasadorka Schwarzkopf Elite Model Look 2019 patří více než dekádu mezi přední modelingové star. Denisa boduje na světových molech, zářila v kampaních velkých módních domů, ale po letech strávených cestováním po celém světě, se rozhodla usadit doma. 27 leté plavovovlásce jsme položili 6 základních otázek ohledně její fitness rutiny.

Tak co si myslíte, vděčí Denisa se svou závidění hodnou figuru genům, nebo musí opravdu na sobě tvrdě makat?

Nápověda - odpověď potěší každou ženu...

Jak často jsi zvyklá trávit čas v posilovně?

Když mám čas, tak se nějakému cvičení věnuji třikrát týdně. Jsou to pro mě chvíle, kdy se skutečně uvolním a nemyslím na nic.

Jaký druh cvičení preferuješ?

Asi nejvíce kruhový trénink. Nedělají mi problém těžké váhy, i když na to nevypadám... Někdy i cvičení sklouzne až do crossfitu. Baví mě se posouvat dál.

Musíš se do cvičení nutit nebo ho bereš už jako pravidelnou samozřejmost?

Musím říct, že když tam je ta pravidelnost, tak potom je to jako droga, tělo si začne říkat o nějakou aktivitu. Ale samozřejmě, když mám mezi cvičeními velkou pauzu, tak se mi potom začíná znovu těžce.

Věnuješ se poctivě cvičení i na dovolených? Nebo si dopřeješ pauzu?

Ano, cvičím i na dovolených, ale nepřeháním to. Obvykle si jdu ráno zaběhat, nebo zajdu na 30 minut do fitka. Neženu to sice do extrémů, ale "údržba" je důležitá...

Který z aktuálních fitness trendů tě vůbec neoslovil?

Pravděpodobně jóga. Nikdy jsem se jí vlastně ani pořádně nevěnovala. Možná to přijde později.

Musíš omezovat i svůj jídelníček? Nebo si jednou z těch "šťastných", které mohou jíst všechno. Třeba i díky dobré genetice?

Do dvaceti let jsem opravdu mohla sníst úplně všechno. Nyní samozřejmě s postupem věku si stravu musím hlídat. Alespoň trochu. Určitě však nedržím žádné přísné diety. Ráda jím, jen si někdy raději dám menší porci a na večer něco lehčího. Už druhý rok pokračuji v otužování, není to nic snadného, ale vždy si říkám, že když to dokážu já, tak každý... Zimu opravdu nemám v lásce, ale otužování je nejlepší regenerací pro tělo a navíc pomáhá tělu dobře spalovat.

Čtěte dál