Fitness aplikace, podle kterých se (nejen) nyní udržovat v kondici

Účinné fitness plány, které můžete plnit i v karanténě.

Foto: Shutterstock

Pravidelné cvičení dělá zázraky s naším fyzickým i duševním zdravím, ale kdo má čas a motivaci si pravidelný režim udržet? Obzvláště teď, když jsou zavřená sportoviště a posilovny. K udržení se v kondici a zároveň nastavení režimu vám mohou pomoci například fitness aplikace, které poslouží jako váš virtuální kouč. Vaše denní cvičení tak můžete streamovat třeba z telefonu, tabletu nebo počítače, a to vše v pohodlí vašeho domova. Většina aplikací je navržená tak, aby vás cvičení bavilo, rádi jste se zapojovali a nebyl to jen další nepříjemný úkol, který si na konci dne odškrtnete v diáři. V mnoha aplikacích lze soutěžit s kamarády, nebo propojit účet s Instagramem a zároveň tak sdílet váš pokrok.

Pokud to ještě není jasné, tak my fitness aplikace milujeme, a proto jsme si pro vás připravili náš výběr 5 nejlepších. Být ve formě nikdy nebylo jednodušší.

SWEAT: s Kaylou Itsines

Pokud Kaylu Itsines sledujete na Instagramu, pravděpodobně jste slyšeli i o jejím programu #BBG. SWEAT: with Kayla je jedinečná aplikace, která vám umožní se připojit ke komunitě lidí po celém světě a měnit vaše tělo společně s nimi. S aktivním předplatným můžete aplikaci používat ke sledování denních nebo cílených cvičení podle toho, kde se v programu zrovna nacházíte. Sledovat svůj pokrok a spojit se s ostatními členy #BBG můžete i na Instagramu pod hashtagem #BBG. Kayla si zakládá na vytrvalosti a řádu, přesně to vás aplikace naučí dodržovat.

Aplikace ke stažení zde.

Six Pack za 30 dní

Posilte svůj střed těla pomocí aplikace Six Pack za 30 dní, vyberte si úroveň cvičení podle obtížnosti a dejte se do toho. Není nutné žádné vybavení a plán je vhodný i pro úplné začátečníky - aplikace ukazuje, jak provádět základní typy cviků, jako jsou russian twist či klasické sklapovačky nebo plank. Doporučujeme se do této výzvy přihlásit s kamarádem a vytvořit tak přátelskou sázku.

Aplikace ke stažení zde.

Runtastic

Běh, jogging, jízda na kole - nezáleží na tom, co trénujete, zásadní je váš progres a monitoring tréninku. Runtastic (sponzorovaná značkou Adidas) vám umožňuje stanovovat cíle, používá vestavěný GPS systém k záznamu tras v reálném čase, a dokonce vám umožňuje sdílet vaše úspěchy s vašimi přáteli. Aplikace se dá synchronizovat s Apple Music a nabídne vám tematické playlisty pro ještě silnější motivaci.

Aplikace se dá stáhnout zde.

Asana rebel: jóga a fitness

Abyste mohli používat Asana Rebel, nemusíte mít jógu v malíčku. Tato šikovná aplikace nabízí perfektní úvod do jógového režimu. Nebude vás neustále bombardovat otravnými oznámeními, budete dostávat ohodnocení přímo do fitness kalendáře, který pro vás aplikace navrhne. Každý den také získáte dvě nová cvičení, abyste se nikdy nezasekli v nudné rutině. Při přihlašování se nelekněte, aplikace má i neplacenou verzi, na kterou se lehce připojíte kliknutím na ukončení nabídky prémiové verze.

Aplikace ke stažení zde.

Endomondo

Užijte si přátelské soutěžení s přáteli a sledujte, jak každý z vás postupuje pomocí Endomondo aplikace. Sledujte své běhy, procházky, jízdy na kole a více než 60 dalších sportovních aktivit a každý týden se snažte dosáhnout svého osobního maxima. Podrobná data, která aplikace sleduje, vám pomohou naplánovat budoucí tréninky a stanovit si reálné cíle.

Aplikace ke stažení zde.

Čtěte dál