Fitnes triky Eriky Palkovičové

Jakým sportem si krásná modelka udržuje své sexy křivky?

Erika Palkovičová je tváří agentury Elite Bratislava, která poslední dobou boduje hlavně za velkou louží nebo ve velkých evropských městech. Jak se známá modelka udržuje ve formě, prozradila exkluzivně pro náš web.

Foto: archiv Elite Model

Jak často jsi zvyklá být v posilovně?

Cvičit chodím každý den. Snažím se najít motivaci, i když nemám zrovna nejlepší den. V tom mi velmi pomáhá trenér. Přišla jsem na to, že když si den předem dohodnu trénink na určitou hodinu, beru to jako samozřejmost. Pokud bych chodila do fitka sama, určitě bych si sem tam našla výmluvu nebo bych trénovala jen na 80 procent. Vždy když cítím, že jsem demotivovaná, zavolám trenérovi. Tréninky vynechávám pouze když jsem nemocná nebo když létám na dlouhé vzdálenosti s časovým posunem. To si většinou dám 1-2 dny pauzu. Když však letím někam po Evropě na krátkou vzdálenost, trénuji ráno před odletem.

Cvičení na dovolených - ano / ne?

Co se dovolených týče, záleží jaký máme program. Pokud si jdu někde vysloveně odpočinout, pak cvičím i na takové dovolené. Nedokázala bych celý den ležet jen na pláži a nic nedělat. Při hledání hotelu pak sehrává důležitou roli i to, zda má daný hotel fitness centrum. I když ho třeba nevyužiji, musí tam být pro případ, že bych si chtěla jít zacvičit. Tenisky a sportovní oblečení balím vždy jako první.

Který druh cvičení si tě za poslední období získal nejvíce?

Oblíbila jsem si box. Musím říci, že když dokola dělám tytéž cviky začnu se nudit a hledat výmluvy. Je to už třičtvrtě roku, co boxuji pravidelně každý den s trenérem. A musím říct, že ani jednou mě nenapadlo, že bych chtěla trénink změnit. Po přestěhování se do New Yorku bylo mojí priroritou kromě práce také najít klub, ve kterém se budu cítit tak dobře, jako v tom na Slovensku. Kromě boxu chodím na jógu, kterou s nějakými přestávkami dělám už pár let. Vzhledem k tomu, že je box velmi dynamický a rychlý, tak je dobré najít si něco, co je pravým opakem. A tím je pro mě jóga. Při obou dokážu úplně vypnout a soustředit se na to, co právě dělám. Kromě toho jsem v New Yorku našla studio, kam chodím na tzv. Barre classes. Jde o velmi pomalé cviky zaměřené na zpevňování vnitřního svalstva. Něco mezi pilates a cviky, které dělají baletky.

A co naopak vůbec nemusíš?

Mezi mé nejméně oblíbené cvičení patří monotónní kardio. Nemám ráda běh ani kolo. Preferuji dynamické kardio cviky, které se střídají. Zkrátka mě nebaví běžet hodinu v kuse. Nikdy mě nezaujal ani crossfit. Nemám ráda skupinové tréninky, které jsou rychlé a trenér se nedokáže věnovat všem cvičícím, což z mého pohledu vede akorát ke zraněním. Často lidé totiž nevědí, co přesně mají dělat a pak se snaží v rychlosti udělat všechny cviky. Také nechápu trend stahovacích pásů na břicho. Nemyslím si, že je zdravé násilně mačkat všechny orgány během cvičení ve snaze mít co nejužší pas.

Otázka, kterou asi dostáváš asi velmi často - omezuješ se ve stravování nebo díky genetice nemusíš a můžeš sníst téměř všechno?

Stravu neomezuji. Vždy jsem jedla všechno co jsem chtěla. Pár let mě trápila otázka, zda člověk opravdu potřebuje přijímat jakékoliv živočišné produkty, a tak jsem se před pár lety stala vegetariánkou. Ukázalo se, (říkám z vlastní zkušenosti), že člověk si opravdu vystačí s rostlinnými produkty a dokonce je to i mnohem zdravější. Stále jím vše, co mám ráda. Pizzu, sladkosti, těstoviny patří k mým nejoblíbenějším. V restauracích mi rádi vyhoví a zhotoví jídlo bez přidání másla, mléka, sýru, masa a podobně. Dokonce je to čím dál lehčí a také na Slovensku už máme několik veganských restaurací. Mnozí lidé si myslí, že jde o jakousi dietu. To ale není pravda. Jím všechno co chci. Pouze s malými úpravami.

Sledujte Eriku na Instagramu @eripalko.

Čtěte dál