Filmy z pozadí módního světa

Miliony holek by pro tuhle práci vraždily.

Dream job. Práce snů, kterou by chtěla spousta lidí. Módní průmysl láká nejednoho snílka. A stříbrné plátno s tématikou tohoto prostředí rádo koketuje. Ano, především v humorné formě. Mnohdy je to ale jen veselý pohled na vážné věci. Móda je průmysl jako každý jiný. I když především díky těmto filmům se zdá jako ideální pracovní prostředí. Nebo ne?

Stážista

Herecký koncert Roberta De Nira a Anne Hathaway. Jaké je to pracovat v eshopu s oblečením když je vám sedmdesát a pracujete pro někoho, kdo si v pětatřiceti připadá starší než jste vy sami?

Pret-a-porter

V Paříži začínají přehlídky. A jako každý rok se do metropole nad Seinou sjíždějí všichni ti, kdo mají ve světě módy své slovo - designéři, modelky, novináři, fotografové, celebrity a různé hvězdy a hvězdičky. A bizarní kolotoč marnivosti se roztáčí...

Báječný svět shopaholiků

Rebeccu Bloomwood v životě baví jen jedna věc – nakupování. Současně sní o tom, že bude pracovat v redakci módního časopisu. Říká se, že když se sny splní, tak po nich přestaneme toužit.

Jsem božská

Renee má nadváhu, kolísavým sebevědomím, kámošky, má práci, občas i kluka. Po malé nehodě ji pustí veškeré komplexy a zábrany. A přestože nesplňuje neúprosné velikostní limity módního světa, dostává se na vysokou pracovní pozici.

Debbie a její parťačky

Hvězdně obsazený film volně navazující na legendární sérii Dannyho parťáci. Debbie a její tým mají smělý plán loupeže, kterou se chystají provést na velkolepém plese Met Gala.

Přes noc třicítkou

Tenhle film patří k těm, na které jsme vlastně zapomněli, i když jsme ho svého času milovali. S pomocí kouzelného prášku se třináctiletá Jennifer Garner přenese ze své otřesné přítomnosti do úžasné budoucnosti. Přes noc se stane okouzlující třicítkou, která šéfuje módní časopis. Jak si s tím poradí?

Dokonalý svět

Myslete si co chcete, ale Jitka Čvančarová, v roli modní ředitelky, a Vanda Hybnerová, coby ředitelka inzerce, překonávají skutečné originály, s kterými se my každý den potkáváme.

Funny Face

Audrey Hepburn a Fred Astaire v naprosté hollywoodské klasice. Příběh prodavačky, v které objeví potenciál uznávaný módní fotograf. Víte, že postava fotografa byla inspirovanou životem Richarda Avedona?

Jak ztratit kluka v 10 dnech

Kate Hudson hraje redaktorkou módního časopisu, pro který má napsat živou, čtivou reportáž o tom jak zapudit i toho nejzamilovanějšího chlapa v průběhu deseti dnů. Je sice pohledný, ale možná o to dravějším agentem reklamní agentury, který se právě vsadil se šéfem, že zlomí srdce každé, na kterou ukáže, jen aby získal lukrativní zakázku.

Ďábel nosí Pradu

Absolutní legenda mezi těmito filmy, která téměř donutila miliony holek pro tuhle práci vraždit. Příběh novinářky Andrey, která se dostala do první ligy módního světa stvořila Lauren Weisberger, podle neurčitých výpovědí asistentek Anny Wintour. Knižní bestseller se držel šest měsíců na žebříčku bestsellerů The New York Times a byl přeložen do 27 jazyků.

Čtěte dál