Filmový remake „Čarodějky” od tvůrců Forresta Gumpa je téměř tu!

Užijte si americký Halloween se staronovou velkolepou show, které nechybí hvězdné obsazení, barevné hravé kostýmy a trocha nostalgie.

Foto: archiv distributora

Pokud si říkáte, že jste o tomto filmu někde slyšeli, nemýlíte se. Stejnojmenný film z roku 1990 si můžete pamatovat díky ikonické hlavní herečce Anjelice Huston a příběhu o čarodějkách, které se chovají a vypadají jako běžné ženy, ale ve skutečnosti zabíjí děti. Obě ztvárnění jsou navíc inspirována stejnojmenným románem Roalda Dahla z roku 1983. 

Na rozdíl od původní adaptace, která se odehrává primárně v Norsku a v Anglii, se nyní nacházíme v Alabamě šedesátých let a dvě z hlavních postav - malého kluka a jeho babičku - hrají herci tmavé pleti. Roli babičky zastala oscarová vítězka Octavia Spencer a předsedkyni spolku a hlavní čarodějku ztvárňuje stejně oceněná herečka Anne Hathaway. Ta si znovu zahrála po boku Stanleyho Tucciho, známého mimo jiné jako Nigela v populárním snímku Ďábel nosí Pradu. Tucci v této verzi Čarodějek hraje manažera hotelu. 

Oscarová záležitost

Celý příběh se odehrává okolo nejmenovaného malého chlapce, který během hotelového pobytu se svojí babičkou omylem naruší konferenci čarodějnic. Kvůli jejich zášti vůči dětem ho následně hlavní čarodějka (Anne Hathaway) promění v myš. Přes všechny nástrahy, jež jsou proměnou způsobené, musí malý chlapec spolupracovat s babičkou, aby zabránili zlému plánu čarodějnic – proměnit všechny děti na světě v myši. 

Za zmínění jistě stojí i fakt, že nové ztvárnění příběhu z osmdesátých let má na svědomí oscarový režisér Robert Zemeckis, který s pomocí spoluautora scénáře Kenya Barrise, tvůrce seriálu Black-ish, natočil slavný film Forrest Gump. Zároveň mezi producenty tohoto snímku patří také Guillermo del Toro a Alfonso Cuarón, další držitelé Oscarů. 

Původně měla produkční firma Warner Bros. v plánu uvést Čarodějky (The Witches) do kin v říjnu tohoto roku, což se následně kvůli pandemii covid-19 změnilo na premiéru v roce 2021. Nakonec se na film můžete těšit již 28. října 2020 na streamovací platformě HBO Max. 

Jestliže si chcete navodit halloweenskou atmosféru již nyní, jistě k tomu pomůže trailer!

Čtěte dál