Filmový festival v Benátkách se koná dle původního plánu

Kulturní akce plná hvězdných návštěvníků se uskuteční i tento rok, navzdory pandemii.

Foto: archiv Harper's Bazaar UK 

První měsíce tohoto roku byly bohužel velmi poznamenány a ovlivněny pandemií COVID-19. Nyní to ale vypadá, že se svět, alespoň z části, opět probouzí a vrací k plnému životu. Již se postupně otevírají hranice, uvolňují nařízení a s přísnými podmínkami se dokonce konají kulturní akce. Mezi nimi nás také čeká slavný Benátský filmový festival. 

Ačkoliv bylo mnoho akcí nedobrovolně zrušeno, organizátoři potvrdili, že se Benátský filmový festival v září tohoto roku konat bude. Tato akce je jedním z pěti hlavních filmových festivalů, které již tradičně probíhají každý rok. Dalším je například filmový festival v Cannes, který se měl původně konat na konci června, ale vlivem aktuální situace svou klasickou formu mít nebude. 

Benátský filmový festival byl založen již v roce 1932 a v současnosti patří mezi nejproslulejší filmové festivaly na světě. Pravidelně se zde za těmi nejlepšími filmy sjíždí osobnosti z různých koutů světa a jinak tomu nebude ani letos. Již 77. ročník se uskuteční v termínu od 2. do 12. září 2020. Jeho podoba bude ale mírně pozměněna - hosté mohou očekávat více bezpečnostních opatření a také méně promítaných filmů. 

Před těžkým rozhodnutím, zda festival pořádat či nikoli, organizátoři oslovili herce, režiséry a producenty, jestli jsou ochotni se festivalu zúčastnit.

„Víme, že by bylo téměř nemožné tento festival uspořádat, aniž bychom věděli, že jsme společně ochotni tuto událost podpořit, udržet kinematografii naživu a oslavit tak nový kulturní start po této těžké situaci," říká současný ředitel Benátského filmového festivalu Alberto Barbera. 

Tato událost ale není pouze o filmech. Můžeme zde také vidět nespočet rób a módních looků, které si návštěvníci pečlivě dopředu chystají a vybírají. Pojďme se společně podívat na výběr z roku 2019. 

Čtěte dál