Filip Vaněk: Je skvělé, že se dá v dnešní době vylepšit to, co nám na nás samotných vadí

Filip Vaněk je nejen známý stylista, ale i velký příznivce estetické medicíny a kosmetických ošetření. Sám se netají tím, že pokud existuje způsob, jak vylepšit svůj vzhled, rozhodne se ho využít. Pro Harper's Bazaar se rozpovídal o tom, jakou roli v jeho vizáži sehrál Instagram, proč se nebojí invazivních zákroků a na koho nedá v oboru dopustit.

Foto: Lucie Desmond

Dokonalý vzhled je v dnešní instagramové době téměř nutností. Jaký je na to váš názor?

Možná se někoho dotknu, ale já s tím plně souhlasím. Nikdo se nechce dívat na zanedbané lidi. Upřímně, já se okamžitě po probuzení nechci dívat ani sám na sebe do zrcadla. Myslím, že je skvělé, že se v dnešní době dá tolik změnit a případně vylepšit to, co nám na nás samotných vadí. 

Mnohdy stojí za perfektním vzhledem filtry, ale často - i u velmi mladých lidí - je to dílem odborných estetických zásahů. Jak takovou „pomoc“ vnímáte?

Já to řešil jinak. Projel jsem svůj portrét filtrem a donesl to k paní doktorce Monice Kavkové z Be Elite a řekl jí: Takto chci vypadat i v realitě. Ona mi následně vysvětlila, neboť má perfektní cit a vkus pro vnímání obličeje, že se jedná pouze o hru světla a stínu padajících do obličeje a že se vše dá upravit tak, aby světlo padalo tam, kam má, a obličej tak vypadal jako po použití filtru, ale stále přirozeně. A tak jsme to tedy udělali. Mnohdy mi lidé řeknou, že si mysleli, že používám filtry, ale že i při osobním setkání vypadám, jako bych použil Faceapp. Be Elite Clinic má dokonce své vlastní instagramové filtry na různé úpravy. 

Kdyby bylo něco, co vás delší dobu na vašem vzhledu tíží, myslíte, že byste se k některému invazivnímu zákroku odhodlal také?

Už od svých dvaceti let jsem věci, které mě na mém vzhledu tížily, řešil invazivně. Prostě se tak cítím lépe. 

Foto: Lucie Desmond

Prozradíte, co by to ve vašem případě bylo?

Určitě. Mám za sebou již úpravu nosu, čelisti, výplně v lícních kostech a kolem očí. Také mám odoperovaná víčka, udělanou nějakou liposukci, botox, různé omlazení a zlepšení kvality pleti a nově mám udělané také rty. 

To, jak člověk vypadá s úpravami jako mladý, je věc jedna. Ovšem na některých celebritách je s narůstajícím věkem vidět, že si určitým způsobem vypomáhají, a že už poněkud ztratily míru. Neodrazuje vás toto vědomí od případného zákroku?

Neodrazuje - to je spíš o kvalitách ošetřujícího lékaře. Pokud on nemá vkus a správné estetické cítění, dopadne to tak, jak píšete. Pokud je daný doktor ale kapacita, nikdy to tak nedopadne. Proto se svěřuji doktorce Kavkové, protože ona neudělá nic, co by bylo „too much“.  

Jdou podle vás estetické úpravy dohromady se zdravým životním stylem, který mnozí influenceři současně propagují?

To já nevím. Já žiju jinak - tak, jako by byl každý den poslední. Influenceři propagující extrémně zdravý životní styl mnohdy pouze žijí v nějaké póze a v realitě to není vůbec tak, jak ukazují na Instagramu. Při bližším pohledu zjistíte, že jejich život není ani tak plný lesku, ani tak luxusní, jak prezentují.  

Pokud by určitý „handicap“ bylo možné řešit neinvazivní cestou, ale za cenu delšího časového období, zvolil byste raději opatrnější způsob?

Ne, vždy volím tu kratší cestu, tedy invazivní. 

Kdybyste se měl rozhodnout mezi pěsticí kosmetikou přírodní, konvenční a tou na hranici invazivnosti, kterou byste si vybral?

Rozhodně bych nevybral přírodní, protože ta podle mě nedosahuje takových výsledků. Vždycky volím kosmetiku na bázi nano technologie, a hlavně s kvalitními ingrediencemi v kombinaci s invazivní metodou. 

Vnímáte, že se část společnosti dívá s despektem na estetické zákroky u mužů?

Já jsem se nikdy nestaral o to, co si myslí ostatní a žije se mi tak fantasticky. 

Navštěvujete kliniku estetické medicíny a plastické chirurgie Be Elite Clinic. Kterou z procedur by podle vás měla podstoupit většina mužů v České republice. A je-li taková, proč?

Já se domnívám, že je to velmi individuální. Nelze říct, jaký zákrok by měl podstoupit každý. Nejlepší volba je konzultace s doktorkou Monikou Kavkovou a ta vždy ví, co je pro konkrétního člověka potřebné a ideální. V tomto ji plně důvěřuji. 

Foto: Lucie Desmond

Čtěte dál