Filip Vaněk: Ideální týden se odehraje podle plánu

Filip Vaněk, módní stylista, nám prozradil své tipy a triky, jak vypadat a cítit se skvěle.

Foto: archiv Filip Vaněk

Vytváří image pro mnoho známých tváří, podílí se na televizních show a stará se o šatníky nejen business lidem. Jeho editorialy můžete najít v prestižním pánském časopisu Esquire. Na sociálních sítích je jako doma a každý den inspiruje své fanoušky. Má přehled o všech novinkách v módním světě, které vám pravidelně bude představovat i na našem webu. Pro začátek jsme Filipa rychle vyzpovídali. Jak vypadá jeho ideální den, bez jakého kosmetického must have se neobejde a jak si představuje ideální relax?

Do jakého jediného módního kousku bychom měli investovat pro letošní jaro?

Jednoznačně do topu v neonové barvě!

Co byste nikdy nikomu nedoporučil?

Kousek, který opticky nelichotí postavě. A kupovat nekvalitní módu. S klienty se vždy snažím vyhnout příliš levnému oblečení, kladu velký důraz na nadčasovost, vysokou kvalitu a ruční zpracování. 

Koho považujete za stylového a inspirativního člověka? 

U nás je to mladá dívka @adelachloe, v zahraničí inspirativní pár @jaimetoutcheztoi 

Jste dost aktivní na sociálních sítích, jak moc důležité je to pro vaši práci a image?

Instagram je pro mne zdroj inspirace, a zároveň i místem, kam ukládám své vzpomínky, fotky, střípky toho, jak vnímám a vidím svět kolem sebe. Samozřejmě mám radost, že to tolik lidí zajímá a baví, moc si toho vážím.

Bez čeho si nedokážete představit svoje pondělí?

Budu upřímný: bez silné kávy a cigarety.

Jak vypadá váš ideální pracovní týden?

Moje dny a týdny jsou pestré a vzhledem k různým typům práce je každý jiný. Ideální pracovní týden je takový, který se odehraje dle plánu v diáři. To se ale stává zřídka, neboť mnoho lidí kolem mě řeší věci na poslední chvíli nebo neprofesionálně, a tím moje plány nabourávají. Vždycky si na konci týdne, kdy to všechno zvládnu, dost oddechnu.

Co je vaše kosmetické must have?

Nedám dopustit na zázračné anti-aging masky, po kterých můj obličej vypadá velmi odpočatě. Mým tajným produktem je řasenka na obočí a rozjasňovač pod oči

Máte nějaký rituál pro závěr dne? 

Základem je pro mě vyčištění obličeje, pak místo krému nanesu olejíček s retinolem a vypiju si zelený čaj.

Jste ve skvělé formě, máte nějaký osvědčený tip?

Upřímně mě cvičení nebaví, pohyb mám ve formě chůze, často nachodím přes den i 20 kilometrů. Nepiju již několik let alkohol a ohledně jídelníčku se vyhýbám všemu z mouky a všem přílohám.

K vyrýsovanému tělu si poslední tři roky pomáhám na klinice u velmi dobré lékařky, a to aplikací enzymů, které odbourávají nežádoucí tuk, se kterým by moje tělo už dávno nevypadalo tak, jak vypadá.

Velmi rád cestujete, je to pro vás i forma odpočinku a relaxace?

Většinou cestuji pracovně. Miláno, Paříž, Londýn a New York - na cestách sleduji lidi na ulici, co mají na sobě, jejich kombinace a styling, je to pro mě balzám na duši a zároveň inspirace pro mou práci. Chci si město vždy užít na maximum, jsem vzhůru už v 5 ráno, procházím se prázdnými ulicemi a pozoruji, jak se město probouzí k životu.

Jedno jediné místo, kde totálně odpočíváme, je ostrov Lanzarote. Tam utíkáme několikrát do roka, žijeme obyčejný prostý život bez módy a luxusu. Jenom tady sportuji, zaběhám si, jezdím na kole, uvařím…

Čtěte dál