Festivalové outfity pro klasiky aneb Minimalismus mezi květinovými čelenkami

Záplava volánů a třásní, vzorů a nášivek – kde jinde si užít módní odvaz než na hudebních festivalech? Na druhou stranu, minimalisté mívají z té divoké exploze barev až mžitky… Co si obléknout, když vás boho styl děsí?

Foto: Shutterstock

Zdobné čelenky sice vypadají v gridu na Instagramu cool, ale kolikrát do roka podobné výstřednosti využijete? Hádáme, že tolikrát, kolik festivalů navštívíte. Pokud jste hudební nadšenkyně, tak se nákup excentrických doplňků vyplatí, v opačném případě už méně.

Jestli se váš šatník skládá spíše z jednoduchých a basic svršků, nemusíte ani v létě obrátit o 360°. Mějte svůj styl „léto ne-léto“, instagramovým trendům navzdory. Záleží jen a pouze na vás, co si na srpnové svátky hudby obléknete. Dobrou zprávou ale je, že níže zmíněné kousky unosíte téměř v jakékoli sezóně a při mnoha různých příležitostech. 

1 Kožená nebo džínová bunda

Bez ní to nejde a existuje jen málo univerzálnější oděvů… tedy spíše žádné. Srpnové noci bývají chladnější a i při divokém tanci před pódiem se vám může další vrstva hodit. 

2 Džínové šortky

Co je na nich super? Že s věkem nestárnou, ale zrají, jako George Clooney. Čím více festivalů v nich obrazíte, čím více patiny získají, tím lépe. I s ultra roztřepenými lemy budou vypadat „cool-ney“. 

3 Éterické šaty... jen trošku boho

V tropických teplotách není nic příjemnějšího než vzdušné šaty. A nabídka těch střízlivých, jednobarevných je opravdu široká. 

4 Plavky jako top

Dvoudílné i jednodílné, fungovat budou obě varianty. Nejdůležitější ale je vychutnat si pocit zadostiučinění, kdy si můžete říci: „Jsem ultra praktická žena, které se podařilo přeměnit obyčejné plavky na kousek 2v1, ušetřit místo v krosně a peníze na drink navíc.“ Potisk Superwoman na zmíněných plavkách by nebyl od věci…

5 Belt bag

Peníze, mobil, balzám na rty, dezinfekce na ruce – moc věcí u sebe mít nepotřebujete, ale pár nezbytností uschovaných v bezpečí ve stylovém „mini zavazadle“ se vždy hodí. Belt bag vám nebude bránit ani v těch nejkomplikovanějších tanečních kreacích a na rozdíl od kabelky není tak snadné ji ztratit.

Čtěte dál