Fashion inspirace z Instagramu: Jenny Walton

Týdny módy se blíží, koho sledovat, aby vás nekonečný příval „instagramových reportů“ nepřestal bavit?

Foto: Getty Images                          

Mezi účty, které budete v následujícím měsíci pravidelně stalkovat, abyste nasála fashion weekovou atmosféru i z pohodlí vlastní pohovky, uvelebená v oversized tričku svého přítele, by neměla chybět Jenny Walton (@jennymwalton).

Bude vás bavit! A to nejen v průběhu měsíce září, ale po dobu celého roku. Jenny je mladá ilustrátorka spolupracující s prestižními módními značkami (tvoří například pro Carolinu Herreru nebo Miu Miu). I přesto, že vyrostla na malém městě uprostřed kukuřičných polí v New Jersey, podařilo se jí etablovat své jméno v tom nejsoutěživějším prostředí, jaké si dovedete představit – v módní branži v New York City. Po dokončení studia na newyorské Parsons School of Design získala skutečný dream job – post kreativní ředitelky webu The Sartorialist proslulého street style fotografa Scotta Schumana, jednoho z pionýrů street style fotografie a bývalého partnera Garance Doré (rovněž jedné z prvních street style fotografek a blogerek).

Pracovní vztah se od té doby změnil na partnerský a Jenny a Scott jsou od minulého roku zasnoubení. I když je móda jejich prací, udrželi si k ní čistý, upřímně radostný přístup. Láska k tvorbě v tomto prostředí čiší z každé jejich fotky, ilustrace i příspěvku na Instagramu.

Jenny se za krátkou dobu působení tomto odvětví podařilo oslovit přes 170 000 followerů. Jak? Nejen díky nadšení s jakým objíždí všechny zásadní týdny módy, ale také díky svému vlastnímu stylu. Dívčí, ale ne přeslazený; hravý, poutavý a zároveň rafinovaný – spojit tyto protiklady není snadné. Když člověk nemá cit a vytříbený vkus, vznikne z výše uvedeného jen chaotická změť a dojem přehnané snahy upoutat za každou cenu. Ale Jenny se toho nebojí a všechny její outfity dopadnou vždy na jedničku. S hvězdičkou.

Na nic si nehraje, netváří se, že je starší či zkušenější, módu si užívá. Její posty i Stories vám připomenou, že si ranní přemýšlení před šatníkem chcete také „jen“ vychutnávat. Shrnuto a podtrženo, proč vás Jenny Walton bude na Instagramu bavit?

1) Máte ráda módu, ale jste unavená z přetvářek a pokrytectví.

2) Baví vás eklektické kombinování vintage kousků s luxusními značkami proložené tričkem z COSu.

3) Milujete fashion ilustrace.

4) Stojíte si za tím, že Stories z newyorských ulic není nikdy dost.

5) Méně relevantní, ale neméně zásadní bod - obdivujete Scotta, jeho práci, styl a – buďme transparentní – jeho sex-appeal!

Čtěte dál