Exkluzivní představení nové kolekce Mainline 20/21 návrhářského dua LAFORMELA

Nyní máte exkluzivní možnost s námi poprvé nahlédnout za oponu nové kolekce úspěšné lokální značky LAFORMELA s názvem Mainline 20/21!

Foto: Jan Grombiřík, LAFORMELA

Podpora lokální módy nikdy nebyla důležitější a mezi významná jména rozhodně patří návrhářské duo Antonín Soukup a Mirka Kohutiarová s jejich značkou LAFORMELA. Tento úspěšný brand jistě neunikl ani vám a my nyní máme tu příležitost vám exkluzivně představit jejich novou kolekci Mainline 20/21 společně s exkluzivním rozhovorem s jedním z návrhářů, Antonínem Soukupem. 

Rovnováha jako nedostatkový atribut vyzařující z nové kolekce LAFORMELA

Mainline 20/21 vystihuje aktuální tvůrčí náladu návrhářů značky s více než desetiletou tradicí LAFORMELA. Je odrazem současné sebevědomé ženy, aktuální doby i brandu. Lookbook nové kolekce všemi sedmnácti fotografiemi ukazuje to, po čem v dnešní době toužíme – ženské siluety zdůrazňující boky, pas a odhalující části ženského těla. To vše s dokonalým vkusem a vyvážením, které designéři značky LAFORMELA balancují střihovými variacemi, konkrétně prací s geometrií, hrou s průstřihy a délkami nebo proměnou pomocí utahování. Rovnováhu zkrátka vidíte již při prvním pohledu na kolekci. Objevuje se v ní také drapérie, jež vznikla napojením horní částí oděvu se spodní a sjednocením v jediný, unikátní celek podobně jako yin a yang. Protiváhou ženství se pak staly oversized siluety kabátů a kalhoty s širokými nohavicemi.

Detaily dělají celek

Ženskost se však rozhodně nemusí dokazovat pouze výstřihy a upnutými siluetami. V kolekci je také použit latex jako ekvivalent emancipace a schopnosti svobodné volby ženy. No a to, že detaily dělají celek, potvrzuje také použití kovových druků v kombinaci s barevnou škálou odstínů bílé, slonovinové kosti a černé. Tu narušuje denimová modrá, hnědá či sytě červená.

„Celý náš život je o tom, že chceme docílit rovnováhy, tu nám ale neustále něco nabourává. Přirovnáním se pro nás staly například barvy, jako jsou červená, hnědá či modrá,“ říká jeden ze zakládajících designérů Antonín Soukup.

V Mainline 20/21 najdeme nyní velmi oblíbené kalhotové i sukňové kostýmy, dále šaty, košile i kabáty. Ty doplňují objemné tašky na jedno rameno, díky kterým budete nepřehlédnutelná. K tomu vám také pomohou krátké kožené a latexové rukavice či šperk, který vznikl v tradiční spolupráci se značkou Belda. Při prvním pohledu na kolekci vás jistojistě zaujmou vysoké kozačky s otevřenou špičkou na podpatku, které zdůrazňují energii značky i kolekce. Vznikly ve spolupráci s nadaným designérem a technologem Alešem Hnátkem a k dostání jsou od této chvíle na zakázku ve velikosti 39/40.

„Naším dlouhodobým úsilím je rozšiřovat i vlastní portfolio doplňků, které dostatečně odráží náš brand, a boty na podpatku vždy byly naší velkou vášní. Tento pár jsme nejen navrhli, ale výrazně se podíleli také na jeho zhotovení a jsme rádi, že je můžeme zakázkovou výrobou zpřístupnit i našim zákaznicím,“ dodává Antonín Soukup.

 

Lookbook a videa ke kolekci vznikli ve spolupráci s Oblastní galerií Liberec. Ta se na přelomu let 2013 a 2014 přestěhovala do nových prostor v bývalých Městských lázních Františka Josefa I., kde se po šetrné rekonstrukci otevřela v únoru roku 2014. Právě v tomto městě začíná i příběh značky LAFORMELA.

Jestliže vás zajímá více informací o kolekci, procesu tvorby a inspirace brandu LAFORMELA, podívejte se na exkluzivní rozhovor s jedním z designérů Antonínem Soukupem.  

Kredity: 

Lookbook

Lokace: Oblastní galerie Liberec, příspěvková organizace

Foto: Jan Grombiřík

Styling: Jan Grombiřík

Model: Julie, Clique Models; Karolína, Eskimo–Bohemia

MUAH: Martina Routková 

Asistent: David Žáček

Video

Kamera: Filip Stehlík 

Čtěte dál