Eva Dubovická: Je důležité najít si čas sama pro sebe

Milujeme ženy, které nás zásobují stylovou inspirací, estetikou a pozitivním přístupem k životu, vždyť ten se dnes cení víc než zlato. S influencerkou a maminkou Evou Dubovickou jsme si povídali na téma anti-aging, a jelikož má módu jednoduše v krvi, doporučila nám, jaký must-have kousek této sezóny byste si měli pořídit a který outfit vás zaručeně omladí.

Foto: archiv Instagramu @evadubovicka

Ženská krása je spojována se spoustou stereotypů. Kdybyste jeden mohla zcela vymazat, který by to byl?

Nevím, jestli bych něco vymazávala. Stereotypy si spojuji s nějakým ideálem krásy, který ve skutečnosti vlastně neexistuje. Každý z nás je jedinečný, a v tom je podle mého názoru ta pravá krása.

Jako čerstvá maminka máte častokrát méně času pro sebe. Co je pro vás nezbytnost, pokud se chcete cítit upravená?

Čerstvě umyté vlasy a jemný make-up.

Jsou pro vás vrásky strašák, nebo je vnímáte s úsměvem?

Právě kvůli tomu úsměvu je mám :-). Jsou naší součástí, ale co si budeme říkat, každá z nás se snaží s nimi „bojovat“, jak umí. Kvalitními pleťovými produkty, dobrou péčí, pitím kolagenů atd.

Z čeho se skládá váš domácí beauty rituál a jaké jsou vaše nejoblíbenější anti-aging produkty?

Po probuzení si obličej opláchnu studenou vodou, aplikuji Facial Toner, který osvěží mou pleť, použiji jemný denní krém, obojí Dr. Hauschka, a následně si nanesu výživnější krém The Rich Augustinus Bader. K večernímu beauty rituálu patří důkladné odlíčení a zde přichází čas na všechny anti-aging produkty. Jelikož mám suchou pokožku, používám produkty na hydrataci pleti. Mám ráda hydratační pleťové sérum ENVY Therapy, hydratační masku Susanne Kaufmann, z olejů je to Bakuchiol & Squalane Serum Noili, který podporuje tvorbu kolagenu a elastanu, a na závěr oční sérum od značky Colbert.

Foto: archiv Instagramu @evadubovicka

Při péči o pokožku je klíčové znát svůj typ pleti. Obracíte se také na služby profesionálních beauty klinik nebo salonů?

Ano, velmi ráda si zajdu na kosmetiku do Bomton Clinic, kde se o mě vždy krásně postarají. Je to čas, který věnuji jen sobě, vypínám hlavu a užívám si hýčkání. Mám pocit, že doma nedokážu dát pleti tolik jako v salonu, přece jen jde o profesionální péči se vším všudy.

Uvažovala jste někdy nad estetickým zákrokem? Jaký je váš názor na invazivní vylepšení?

Zatím jsem žádný estetický zákrok nepodstoupila, ale určitě se tomu do budoucna (v případě, že budu mít pocit, že to potřebuji) nebráním.

Váš Instagram je plný outfitových inspirací a estetických záběrů. Kde se naopak inspirujete vy a kdo je vaše módní ikona?

Aktuálně je pro mě největším zdrojem inspirace právě Instagram, kde jsou všechny novinky okamžitě dostupné. Pak jsou to módní magazíny, a hlavně dvě mé největší životní inspirace a zároveň i módní ikony, sestra Katka a moje maminka. V maminčině šatníku jsem nedávno objevila vesty, které kdysi nosila, a byly hitem i letošní sezony.

Foto: archiv Instagramu @evadubovicka

Máte nějaký tip na styl oblékání, který dokáže zaručeně omladit?

Určitě sporty chic look – klasické jednoduché bílé tričko, modré džíny, kožená bunda a hlavně tenisky.

Jste známá svou láskou k lokální módě. Který kousek od českých nebo slovenských návrhářů je podle vás must-have tohoto podzimu?

Široké kalhoty. Nosím nyní jedny od značky Laformela z poslední kolekce Mainline 22.

Před pár lety jste podnikla sama cestu kolem světa a navštívila i taková místa jako Bora Bora, Peru nebo Velikonoční ostrovy. Jaké je vaše oblíbené místo, kde načerpáváte nové síly a pozitivní energii dnes?

Ta cesta byla nezapomenutelným životním zážitkem. Oblíbené místo se mi nyní nespojuje s konkrétní destinací, spíše s lidmi, které mám kolem sebe. Ale jistě je to hlavně pobyt v přírodě.

Foto: archiv Instagramu @evadubovicka

Pouze zpevněné a pružné tělo dokáže odolávat času co nejdéle. Jak udržujete fit to své?

Už několik let, i během těhotenství, cvičím 2x týdně se svojí osobní trenérkou Helenou Čechurovou, která mi vždy poradí i s jídelníčkem. Občas si zajdu na jógu, mám ráda plavání a saunu, v zimě lyže a aktuálně jsou to nekonečně dlouhé procházky s kočárkem.

Na co by podle vás žena nikdy neměla zapomínat, pokud se chce cítit žádaná a atraktivní v každém věku?

Je důležité najít si čas sama pro sebe. Každá z nás má jiné rituály, které jí pomáhají cítit se dobře. Ale určitě k tomu patří vnitřní pohoda, která je základem celého našeho vyzařování.

Čtěte dál