Estetické úpravy nejsou žádné tabu #bezpředsudku

Každá chceme vypadat krásně. Pohled do zrcadla na naši zdravou hezkou tvář nám zvedne náladu na celý den. Proto o sebe pečujeme a zkrášlujeme se pomocí líčidel. Když budeme mluvit o korektivních kosmetických zákrocích a plastické chirurgii, smyslem není sdělení, že jediným řešením je nekonečný řetězec invazivních zákroků, přestože je můžeme mít. Musíme mít především rády svoji tvář a sebe samu, takové jaké jsme.

Že se dá stárnutí pleti zpomalit zásahem zvenčí, je třešnička na dortu naší doby. Pojďme se tedy bez předsudků otevřeně pobavit o tom, co lze vylepšit a zachránit, jak zpomalit vrásky, jak znovu hydratovat pleť a jak vypadat odpočatě a zamilovaně. Harper's Bazaar pro vás přináší projekt s názvem Bez předsudků, ve kterém se budeme otevřeně věnovat současným trendům v estetické medicíně, čemu se vyvarovat nebo také proč je stále pro některé téma plastických úprav tabu. Současně bude možné se zapojit do výzvy a soutěže, ve které můžete vyhrát exkluzivní produkty nebo také vouchery na ošetření.

Foto: Shutterstock

Nechirurgické korekce nosů 

Vzestup úprav v této oblasti může ukazovat na vážnější problematiku a to, jakým způsobem vnímáme sami sebe v době virtuálních technologií. Lidé tráví veškerý čas před Zoomem a obraz sebe, který často vídají, je velmi zkreslený. Na vině může být mizerné osvětlení či špatné snímání obličeje, kdy nos často na obrazovce působí větší než v reálu. Mezi současné trendy patří bezoperační neinvazivní rhinoplastika s pomocí dermálních výplní, které se budeme věnovat v nadcházejících týdnech.

Úprava očních víček

Roušky způsobily to, že je naše pozornost upřena na oči a mnozí současné situaci přizpůsobili i své líčení. Nyní je pro nás jednodušší než kdy dřív všimnout si vrásek či kdejaké nerovnosti v očním okolí. Ve chvíli, kdy už krémy nestačí, je možné sáhnout po plastické operaci horních víček. Kliniky slibují omlazení, úlevu od bolesti očí, skryté jizvičky a jako ,,bonus” lze tento zákrok kombinovat s jinými zákroky. 

Foto: Shutterstock

Modelace rtů

Stejně tak jako rouška zakryje léčbu po úpravě nosu, nařízená opatření představují i jedinečný štít nad dolní polovinou obličeje. To usnadňuje skrytí modřin a otoků, které se obvykle po injekční modelaci rtů objeví. Současně je možná dočasná úprava rtů aplikací syntetického materiálu na bázi kyseliny hyaluronové nebo dokonce vlastního tuku. V případě trvalého zvětšení se nabízí varianta chirurgické úpravy či silikonového implantátu.

Zvýraznění rysů v obličeji

Profiloplastiku a tedy operaci, která mění profil a tvar obličeje, vystřídaly výplně a nitě. Pocit dvojí brady trápí mnohé z nás, nejen kvůli práci na notebooku nebo sklánění se k obrazovce našeho telefonu. Touha pro proporcionálním a harmonickém tvaru obličeje může být naplněna pomocí mezonití. Art filting dokáže nahradit lifting, poupraví obličejové kontury a dokáže vyzrát nad vrásky. 

Botox a jeho alternativy

Aplikace botulotoxinu představuje kontroverzní téma, jedná se však bez pochyb o nekompromisního bojovníka s mimickými vráskami. Je nutné si uvědomit, že vypnutí pokožky po jeho aplikaci je pouze dočasným stavem, zároveň se však nejedná o žádné morální selhání. 

Čtěte dál