Eco friendly nábytek, který vás bude bavit

Co si dáváme do šatníku i na pleť jsme už zeleným drobnohledem podrobili, teď je čas se podívat i na nábytek a dekorace.

Během pandemie nám došlo, jak důležité je se doma cítit opravdu dobře. Uvědomili jsme si, že je pro nás podstatné mít domov plný předmětů, na které se rádi koukáme a které nám také dobře slouží. Naše domovy ale rozhodně nechceme plnit jen tak něčím. Aby byl interiér opravdu dokonalý, měl by mít každý kousek nábytku i dekorace nějaký příběh, význam a potenciál do budoucna. Není to jen tak. Každý byt i dům, stejně jako náš šatník, by měl být odrazem naší osobnosti a maximálně sloužit našim potřebám. Právě nábytek s námi přece zůstává o dost déle než oblečení či kosmetika. I proto je třeba se nad každým kouskem opravdu dobře zamyslet a pořídit jen to, co si budeme chtít vzít s sebou i do našeho příštího a přespříštího domova. 

U toho však výběr kousků do našich domovů nekončí. Detox kosmetické taštičky už jsme provedli, naše šatníky se plní kousky ze second handů, vintage obchodů a kousky od lokálních tvůrců. A teď, když začínáme utrácet více i za nábytek a decor, je dobré se zamyslet i nad touto oblastí našich životů. Kvalitní nábytek vyrobený s myšlenkou na současnost i budoucnost dnes již naštěstí není těžké najít. Pro takové kousky můžete zajít třeba do vintage obchodů nebo ke značkám, které myslí jak na krásu a užitnost, tak i na budoucnost naší planety. Recyklované a recyklovatelné materiály jsou „the next big thing“ i v oblasti nábytku a dekorací.

Jaké značky nabízí ten nejkrásnější ekologický nábytek? 

Čtěte dál