Dua Lipa, kovbojové a ikonické tenisky

Tyhle džínové novinky si nesmíte nechat ujít.

Dua Lipa & Pepe Jeans
Foto: archiv značky

Už začátkem roku 2019 oznámila značka Pepe Jeans spolupráci se zpěvačkou Duou Lipa. Vybrali si jí jako tvář kampaně. Nyní se ale jejich práce ještě zintenzivnila a Pepe Jeans spolu s Duou Lipa představili kolekci pro podzim zimu 2019, ve které zpěvačka nefiguruje jen jako tvář, ale i jako návrhářka. Lipa ve své kolekci nezapře inspiraci 90. léty s nádechem módy přelomu tisíciletí. V kolekci najdeme odkaz na tehdejší éru supermodelek i klubovou scénu. Dua Lipa prý pečlivě prohledávala archivy Pepe Jeans a vyzobovála z něj a přetvářela ty nejikoničtější kousky.

Levi's Made & Crafted
Foto: archiv značky

Podzimní kolekce Levi's Made & Crafted kombinuje západní kořeny s ruskou opulencí. Na první pohled se to může jevit jako podivná kombinace, ale tradiční ruská architektura, současný ruský street styl a prvky amerického Divokého západu společně skvěle ladí. Mísí se v ní východoevropský tradicionalismus s americkým westernovým stylem. V kolekci najdeme výšivky, umělé kožešiny na džískách i semišové třásně.

Vans & poslední továrna na denim v USA
Foto: archiv značky

Vault by Vans představuje novou denimovou kolekci vyrobenou
v Mount Vernon Mills, poslední továrně na denim v USA. Ikonickou se v této kolekci stává bunda Pro-built Drill Chore, která je vyrobená právě v této fabrice. V kolekci najdeme i klasické džíny a doplňky. To vše s kultovním pruhovaným vzorem Hickory Stripe a ze 100% bavlněného denimu.

Recyklace u Converse
Foto: archiv značky

Denimová kolekce oblíbených Chucků je druhou edicí prezentující novou strategii značky nazvanou Converse Renew, jejíž cílem je vyvinout inovativní a více udržitelné způsoby výroby produktů Converse. Značka se spojila s britskou udržitelnou vintage značkou Beyond Retro a díky této spolupráci je možné sezónně přetvářet desítky tisíc džínů na tenisky. Upcyklovaná novinka tak reaguje i na fakt, že džíny jsou jedním z nejčastějších oděvů, který končí na skládkách. Converse proto vyvinuli metodu, kdy jsou schopni z džínových kalhot vytvořit minimálně jeden pár Chucků. A stejně jako každé džíny, tak i každý pár Converse Renew Denim je jedinečný. Upcyklovaná kolekce obsahuje vysokou a nízkou siluetu Chuck Taylor All Star.

Kolekce Converse Renew Denim je v prodeji v obchodě Converse v Centru Chodov a u vybraných prodejců.

Čtěte dál