Dovolená v dokonalém souznění s oceánem

Vydejte se na Maledivy.

Na světě existuje jen málo míst, na kterých máte šanci dokonale splynout s okolní přírodou a stát se téměř její součástí. Jedním z nich je hotelový resort Gili Lankanfushi na Maledivách.

Měli byste jednou pro vždy zapomenout na to, co jste doposud zažili nebo slyšeli o Maledivách. V dnešní uspěchané době je dobré vědět, že existuje skutečný ráj, který byl postaven v souladu s křehkým prostředím.

Obnovitelné zdroje

Tento komplex je charakteristický tím, že se zaměřuje na poskytování luxusních služeb. V tom není samozřejmě samozřejmě ojedinělý. Gili Lankanfushi ale vyniká tím, že byl postaven s maximálním respektem k přírodě. Celý resort skládající se z pětačtyřiceti vodních vil nad mořskou hladinovou je totiž vybudován v netradičním stylu z výhradně přírodních materiálů. Resort nemá ambici na první pohled uchvátit pozornost okázalostí a spektakulárním designem, jako možná jiné komplexy, své návštěvníky naopak upoutá svou autenticitou a krásou v jednoduchosti. Právě zde je možné ocenit harmonii života na pevnině propojenou s vodním živlem. V posledních měsících prošel celý komplex přestavbou a od prosince 2019 si návštěvníci mohou užívat nový design, jehož hlavní inspirací je na první pohled příroda.

Prostorné vily nad hladinou vody, výjimečné služby a nezapomenutelné zážitky jsou do detailu propracované pro maximální spokojenost hostů. Tento luxusní soukromý ostrov je víc než intimním zákoutím pro relaxaci. 

Na dosah

Gili Lankanfushi Maldives je vzdálený pouhých dvacet minut jízdy lodí od mezinárodního letiště Velana International Airport. Jedná se o ostrov umístěný v laguně, jejíž proudy se prodírají kolem prostorných vil. Kamkoli se podíváte, čeká vás nádherný pohled na průzračný Indický oceán.

Vodní vily tyčících se na dřevěných kůlech nad hladinou oceánu jsou rozděleny do čtyř úrovní. Patří mezi ně také sedm rezidencí Crusoe a residence Private Reserve, které mohou návštěvníci navštívit pouze lodí. Pobyt ve vilách nad vodou nabízí díky odclonění nejen dostatečné soukromí, ale také maximální pohodlí.

Jak nezanechat stopu

Gili Lankanfushi je průkopníkem udržitelného turismu na Maledivách. Provozovatelé tohoto resortu si uvědomují, jak důležité je zachování přirozeného prostředí a křehkého ekosystému. Proto se resort zavázal k minimalizaci stopy pomocí účinných preventivních opatření, spotřeby energie a efektivního zpracování odpadu.

Každá část resortu je navržena s myšlenkou udržitelnosti. Všechny budovu jsou konstruovány buď z místních zdrojů, nebo z materiálů šetrných na životní prostředí. Resort přednostně používá materiály jako je dřevo, kámen, či palmové listí a tím zachovává krásu přírody i původní dědictví této panenské oblasti. Vily jsou designovány tak, aby docházelo k přirozenému větrání z oceánu a design vysokých střech pokrytých palmovými listy má zase minimalizovat potřebu použití klimatizace.

Místní ostrovní zahrada se řadí mezi největší na Maledivách dodává zásobu čerství zeleniny a bylinek pro kuchyní. V posledních pěti letech se velmi rozrostla, za což vděčí použití tradičních bio farmářských technik a zejména použití ostrovního organického odpadu. Před třemi lety zde byl jako na vůbec prvním ostrově na Maledivách pořízen mechanický kompostér nazývaný The Rocket, který zajišťuje stoprocentní zpracování bio odpadu z kuchyně do podoby zahradní zeminy.

V rámci inovačního projektu XLP se resort zaměřuje na ochranu a obnovu ostrovního korálu k udržení biologické rozmanitosti a omezení jeho poškození. Resort si vzal za cíl bojovat s invazí hvězdic Trnová koruna. Tento živočich je schopný zkonzumovat 10 cm čtverečních korálového útesu každý roka jeho rozšíření by mohlo mít katastrofální dopad na vývoj růstu korálů v oblasti.

Veškeré snažení se děje hlavně pro to, aby tento ráj na zemi zůstal nadále a co nejdéle ve své nádherné krystalické čistotě.

Čtěte dál