Dostaňte do vašeho domova Velikonoce a rozehrajte ho barvami

Jaro a Velikonoce jsou tu. K tomuto období bez pochyby patří o krapet barevnější výzdoba, a tak neváhejte a dejte vašemu domovu menší upgrade.

Foto: archiv Westwing 

Nastalo období jara a také Velikonoc. Právě teď je tedy ten nejlepší čas do vašeho domova vdechnout trochu čerstvé inspirace a hlavně barev, které k tomuto období nepochybně patří. Barvy na nás mají navíc větší vliv, než si myslíme, a tak pokud u vás převládá spíše stále zimní splín a ani sluneční paprsky ho nepomohly rozehnat, věřte, že díky novým hravým dekoracím zmizí. Vpusťte do vašeho domova novou dávku energie a inspirace!

K těmto svátkům pozitivní a výrazné barvy zkrátka patří. Zlatá přivolává štěstí a úspěch, červená podporuje fyzickou vitalitu, sebevědomí a zlepšuje náladu, růžová navodí harmonii a vnitřní klid, oranžová zase zažene vaší zimní únavu a naopak přinese do vašeho domova radost a optimismus. To se v posledních dnech rozhodně hodí. Jestliže jste kreativní člověk, určitě se soustřeďte na zařazení žluté, která vyvolává tvořivost a lepší představivost, zelená přinese rovnováhu a hojnost, modrá zase zdraví, štěstí a věrnost. Pokud však chcete experimentovat, fantazii se meze nekladou. Můžete vsadit na svou oblíbenou barvu, například jen v novém odstínu, nebo se naopak trochu odvázat a namixovat různé barvy dohromady. Jestliže máte rádi spíše zemité tóny, zkuste pouze pár menších doplňků, které budou ve výraznější barvě, ale nebudou v interiéru příliš „křičet“. Ať už vyberete z portálu Westwing, Bonami nebo máte oblíbené například Zara home či H&M home, výběr je všude pestrý a každý si najde to své. 

Kromě ikonických velikonočních dekorací v podobě zajíčků a kraslic rozhodně nezapomeňte na čerstvé květiny, které dáte do nových barevných váz. Takové tulipány udělají každý prostor útulnější a jaro z něj bude jen a pouze sršet. My jsme si například oblíbili Green decor, kteří v září vytvářeli i nádhernou oázu na přehlídce Jiřího Kalfara v rámci MBPFW. U Green decor navíc najdete nejen krásné květiny, ale také různé workshopy, takže z vás pro příště bude profesionální aranžérka! 

Čtěte dál