Dopřejte si po zimě potřebný beauty detox

Pokud vaší pleti chybí jas a působí po zimě unaveně, možná vám tím chce naznačit, že by přivítala „light“ režim.

Foto: Shutterstock

Můžete si nastolit ostrý režim, kterým pročistíte komplet celý organismus. Jestli ovšem nemáte dost energie být na sebe až tak přísná a týrat se dietou, půstem nebo intenzivnějším pohybovým drilem, zkuste alespoň na nějakou dobu vysadit kávu, alkohol, maso, mléčné výrobky a sladkosti a nahradit je potravinami bohatými na vitaminy a minerály. Nezapomeňte přitom na přiměřený pitný režim, jelikož voda pomáhá vyplavovat škodliviny z těla a současně předcházet dehydrataci pokožky. Mimochodem, báječně prospívá i popíjení zelených šťáv.

Zaměříme-li se s hloubkovou očistou výhradně na pleť a pokožku těla i hlavy, čeká vás zásadní změna pečující rutiny, s čímž souvisí i jistá obměna kosmetických přípravků. Aby si totiž mohla pokožka odlehčit a odpočinout (například od líčidel), potřebuje specifický detoxikační program zahrnující: důkladné a (skutečně!) pravidelné čištění, peeling a optimální výživu. Daří se jí pak lépe regenerovat a vyrovnat ses podrážděním.

Pleť:

Čištění

Aby nečistoty, kožní maz nebo pot, způsobující zanesení pórů, vznik zánětů, potažmo i pupínků, a zároveň urychlující stárnutí, neměly nejmenší šanci, zbavujte se jich s maximální pečlivostí každý večer i ráno. Čištění by mělo probíhat ve dvou krocích: nejprve s pomocí pěny, balzámu či mléka a následně s pleťovým tonikem, které osvěží, dočistí zbytky a připraví tvář pro další kroky.

Peeling

Odstraněním odumřelých kožních buněk z povrchu pleti podpoříte regeneraci, pokožku rozjasníte a zjemníte. V opačném případě, jakmile se exfoliace neprovádí pravidelně (ideálně jednou až dvakrát týdně), dochází k ucpávání pórů, vysušování pleti a ta pak nemá možnost vstřebávat účinné látky z dalších přípravků. Jaký je výběr? Gomáž můžete mít buď enzymatickou, s brusnými částečkami či s AHA kyselinami. A doporučení zní provádět peeling spíše večer, aby se pokožka během noci zregenerovala.

Výživa

Vyčištěná a odumřelých buněk zbavená pleť má nejlepší předpoklady zužitkovat veškeré ingredience, které jí dodáte – v krému (každé ráno a večer) či masce (cca 2x týdně). Nejvděčnější vám určitě bude za vitaminy, např. C, jež má antioxidační účinky, dokáže odklánět volné radikály a stimulovat tvorbu kolagenu. Má navíc dobrý vliv na aktivaci buněčného metabolismu. Skvělou volbou je také kyselina hyaluronová, jež díky své hlavní schopnosti vázat vodu a tím pádem hloubkově hydratovat, současně vyhlazuje vrásky a obnovuje pokožku. Rozšířeným pórům nebo mastnější pokožce zase vyhoví výtažky z mořských řas.

P.S.: Oslnivějších efektů pochopitelně docílíte, pokud se alespoň na nějaký čas vzdáte líčení, ale záleží na vašem odhodlání...

Tělo:

„Light“ program prospívá úplně stejně i pokožce celého těla, která si rovněž zaslouží pořádně vyčistit a vyživit. Tělový peeling, který jí zbaví hrubého a zašedlého povrchu, uleví a zajistí na dotek hebký finiš. U sprchového gelu je dobré volit jemnější, šetrnější varianty, které nejsou o nic méně účinné, a přitom namáhanou kůži opečují, jak se patří. A chybět nemůže ani vrstva krému či mléka, jež vytvoří ochranný film, díky kterému se pokožka ubrání nepříznivým vlivům zvnějšku.

Vlasy: 

Aby se i kadeřím lépe existovalo, ozdravily se a oddechly si od nošení čepic nebo od ataků mrazu, dopřejte pokožce hlavy speciální peeling, aby se zbavila nánosů stylingových i pečujících přípravků a mohla zase začít pracovat, jak má. Regenerační sestava produktů pak napraví veškeré škody, které chlad napáchal, dodá hebkost a chybějící lesk.

Čtěte dál