Doplňte váš domov o dekor ve vyhlášených barvách Pantone 2021

Barvy Pantone jsou vyhlašovány pro každý rok a ani tento není výjimkou. Zařaďte je nejen do vašeho šatníku, ale i domova.

Foto: archiv Westwing             

Ke konci každého roku se pozornost pravidelně stahuje k Pantone Color Institute. Ten již tradičně volí barvu, která ovládne následující rok. Letošní oznámení ale překvapilo mnoho z nás. Nebyla vyhlášena jedna, ale hned dvě barvy roku 2021, a to rovnou kontrastní kombinace – žlutá „Illuminating Yellow“ a šedá „Ultimate Gray“. Ty zároveň přináší hlavní téma pro nadcházející rok – víru a naději.

Síla „Ultimate Gray“ 

Každá barva má své vlastnosti, odstíny, vyvolává určité emoce a reakce. „Ultimate Gray“ vyznačuje sílu a statečnost. Šedá barva je tak neutrální, že by možná málokdo čekal, že se stane barvou roku 2021, ale možná právě pro tento rok je opravdu tou pravou. Nad tím se zamyslela i Marta Suchodolská, kreativní ředitelka Westwing CEE: „Podle mého názoru je to rezonance toho, co se právě děje ve světě – jsme tak trochu zavěšení v šedé barvě. Kromě toho ji i tak milujeme! Podívejme se na naše ulice, oblečení a interiéry – rozhodně je to jedna z oblíbených barev.“ A pravděpodobně má pravdu. Řekněme si narovinu, téměř každý z nás má alespoň jednu šedou věc. Dá se totiž krásně kombinovat a dokonale tvoří pevný základ, ať už vašeho looku či interiéru domova. „Přenesení šedé do jazyka interiérů je relativně jednoduché, protože je tato barva vynikajícím základem pro mnoho aranžmá a hodí se prakticky ke všem ostatním barvám. Kombinace nabízená institutem Pantone Color, tj. neutrální šedá a výrazná žlutá, efektivně zapadá do konceptu „80 % neutrální, 20 % barvy“, který ve Westwingu dlouhodobě sledujeme,“ potvrzuje a dodává Marta Suchodolská. 

Projasněte si rok 2021 s „Illuminating Yellow“

Rok 2020 byl pro každého z nás něčím jiným. Asi se ale shodneme na tom, že obecně kvůli pandemii nebyl tím nejoptimističtějším. To se ale Pantone Color Institute snaží změnit i za pomocí výběru barvy roku 2021. „Illuminating Yellow“ je barvou radosti a právě optimismu. Emocí, které jsou nyní potřeba více než kdy jindy. Zapojte ji tak do vašich outfitů a nebojte se jí obklopit také doma, klidně za pomocí pouze pár doplňků, protože víme, že práce se žlutou barvou není vždy úplně jednoduchá. Uvidíte ale, že to bude stát za to a bude vám alespoň trochu lépe. 

Marta Suchodolská, kreativní ředitelka Westwing CEE, radí, jak se s ní v interiéru vypořádat. „Žlutou spojujeme s radostí, sluncem, optimismem a touhou vyjít ven z domu. Žlutá dodává energii a sílu jednat. Její použití v interiéru však není až tak snadné. Moje rada – nebojte se této barvy, ale také ji neinterpretujte příliš doslovně a na 100 %. Institut nám dává nápovědu barvy a my sami bychom měli najít odstín, který nám vyhovuje a bude dobře ladit s naším interiérem. Nezapomeňte, že žlutá má mnoho odstínů, například banánový, který je docela podobný béžové, nebo hořčice s příměsí hnědé nebo zlaté.“ Který odstín bude ten váš? My už máme vybráno! 

Jestliže s novým rokem plánujete menší interiérové úpravy nebo dokonce velké změny, zkuste zapojit i tyto barvičky. Máme pro vás pár tipů!

Čtěte dál