Doktorka, jejíž produkty si zamilujete

Kosmetiku značky Dr. Barbara Sturm si oblíbily i ty největší hvězdy Hollywoodu. Proč je tak skvělá?

„Nikdy mne nenapadlo, že se jednou budu věnovat lidské kůži, protože od chvíle, kdy jsem se rozhodla pro medicínu, snila jsem o ortopedické chirurgii. Zajímalo mne vše, co souviselo s pohybem a s tím, jak po úrazech či nemocech vrátit lidem schopnost „postavit se zpátky na vlastní nohy“. Během své praxe jsem se ale stále častěji setkávala s problematikou zánětů a jejich prevence. Odtud to byl jen krůček k výzkumu aktivních látek, kam mne nasměrovala spolupráce s univerzitními kapacitami z Harvardu a Pittsburgu. Najednou jsem zjistila, že to má pro mne mnohem větší atraktivitu. Začala jsem se naplno věnovat testování přírodních látek a jejich vlivu na léčbu a zklidnění podráždění. Odtud jsem se postupně přeorientovala i na problematiku lidské pokožky,“ objasňuje Dr. Sturm.

Foto: archiv značky

Doktorka Sturm si dala za cíl vyvinout mimořádně efektivní péči s jednoduchým použitím, která bude účinně regenerovat, hydratovat, chránit a vyživovat pokožku. Přípravky v sobě propojují unikátní aktivní látky, které byly v kosmetice použité nezřídka vůbec poprvé. Jedná se především o přírodní extrakty.

Srdcem všech přípravků je výtažek ze šruchy zelné (purslane), tzv. „fontány mládí a zdraví“. Jde o rostlinu, jejíž blahodárné omlazující účinky byly známy už v antickém Řecku a která je nedílnou součástí čínské medicíny. Tajemstvím šruchy je enzym telomeráza, který působící jako mocný antioxidant a ochrana před záněty. Mimoto obsahuje ve vysoké koncentraci přírodní glutatoin, silný antioxidant, vitamíny A, E a C, Omega 3 mastné kyseliny a kyselinu A-linolenovou, které chrání pokožku před volnými radikály a předčasným stárnutím. Navíc navrací pleti pružnost a zpevňují ji.

Foto: archiv značky

Krom používání kvalitní kosmetiky radí Dr. Sturm ještě jednu věc pro krásnou pleť...

... klíčový je podle ní pohyb na čerstvém vzduchu, vyvážená strava, dostatek spánku a neměli bychom zapomínat na nápoje – ideální je čerstvá vodu a bylinkové čaje. „Zdravá kůže je zrcadlem zdravého organismu a je jen na nás, abychom si obojí uchovali co nejdéle,“ dodává proslulá lékařka.

U nás tuto kosmetiku seženete exkluzivně ve FAnn Beauty Atelieru

Čtěte dál