Dokonalé obočí: Za dvě hodiny, na dva roky

Vyzkoušela jsem Microblanding na vlastní kůži!

Foto: Shutterstock

Mám tmavé, relativně husté obočí, ale z nějakého důvodu je husté jen do půlky.  Tu druhou si už několik let každé ráno domalovávám. Dokonce, i když nemám žádný make-up, obočí si domaluji  vždy. Právě proto, že je tmavé, tak  je na první pohled vidět část, která mi roste špatně.

O permanentním make-upu jsem proto uvažovala už dlouho. Odhodlala jsem se ale až poté, co moje kamarádka – blondýnka s přirozeným obočím téměř žádným – přišla na party den po zákroku a její obočí bylo naprosto boží. Přirozené, akorát výrazné, žádný otok, jednotlivé chloupky byly k nerozeznání od těch vytetovaných a barva obočí jí skvěle ladila se zbytkem pleti.

Objednala jsem se hned další týden! Do studia Luqy, k Zuzaně Forgáčové. To je totiž ta kouzelnice, která má zkušenosti s tetováním obočí ve Švédsku, takže umí namíchat i tu nejsvětlejší barvu.

Přiznám se, že i tak jsem měla trochu obavy a bála jsem se, abych neměla obočí až moc výrazné.

Těsně před zákrokem mi bylo doporučeno nepít kávu, abych neměla rozšířené cévy a zbytečně nekrvácela a den před zákrokem je lepší vynechat alkohol. Jeho požití totiž může oslabit anestetikum a tetování může být o to nepříjemnější.

A jak samotné tetování probíhá?

Po příchodu vyplníte formulář, kde se kosmetičce svěříte se svým zdravotním stavem, alergiemi, seznámíte se s možnými komplikacemi a necháte si obočí vyfotit. Poté se spolu dohodnete na tvaru obočí, jehož obrys vám tatérka namaluje. Ta bere v úvahu i to, zda jste zvyklá mít obočí spíš přirozené a nevytrháváte všechny chloupky, nebo ho chcete mít vysekané jak podle pravítka. Já jsem zastánce přirozeného tvaru.

Když jste obě s vaším novým tvarem spokojené, nastává umrtvení obočí pomocí krémového anestetika, které působí zhruba 30 minut. Během toho jste seznámená s doporučenou péčí o obočí po zákroku a vyberete společně barvu, kterou se následně bude tetovat.

Samotné tetování trvá asi 45 minut. Kosmetička vám vykresluje jednotlivé chloupky, které tetuje přesně v tom směru, jak by vám skutečně měly růst. Jsou místa, která trochu cítíte, na některých místech necítíte vůbec nic. Pokud je bolest vyšší, můžete si říct o doplnění anestetika, aby bylo tetování co nejpříjemnější. Během zákroku si vás tatérka prohlíží ze všech stran, sedáte si a zpátky leháte, aby obočí bylo opravdu perfektní.

Poté obočí očistí, učeše, vyfotí, abyste viděla rozdíl a namaže vazelínou, která už je součástí hojení.

Foto: archiv Karolíny Otevřelové

Foto: archiv Karolíny Otevřelové

Foto: archiv Karolíny Otevřelové                          

Následující 4 – 10 dnů se obočí hojí. Měla byste si ho třikrát denně mazat vazelínou, kterou dostanete a neměla byste si na něj jinak sahat. Já po čtyřech dnech dostala záchvat, že mi vypadlo obočí i s tetováním, ale to se do druhého dne zase objevilo – doteď nechápu... Teď jsem po zákroku asi deset dní a mám pocit, že už je obočí kompletně zahojené. Jednotlivé vytetované chloupky jsou malinko světlejší, než moje, takže určitě půjdu ještě na korekci (která se doporučuje vždy, ideálně po měsíci a půl od zákroku), ale už teď jsem spokojená. S tvarem obočí a s tím, že si ho už nemusím každé ráno domalovávat.

Zákrok stojí 4900 Kč a korekce se pohybuje od 500 Kč do 1500 Kč, podle intenzity doplnění. Objednávat se můžete ve studiu Luqy, které sídlí na Arbesově náměstí v Praze.

Čtěte dál