Diagnostikou ke krásným zdravým vlasům

Lucie Kacafírková již 7 let pracuje pro L'Oréal. Věnuje se vlasové kosmetice Kérastase pro Českou republiku, Slovensko a Maďarsko. Má za sebou kadeřnické dobrodružství v několika zemích a mezi nimi je dokonce Bombaj. Jak probíhá diagnostika vlasů, kterou v L'Oréal akademii nabízí a provádí? To a mnohem více prozradila v rozhovoru pro Harper's Bazaar.

Foto: archiv L'Oréal

Popovídali jsme si s Lucií Kacafírkovou, která pracuje jako Education Manager pro vlasovou kosmetiku Kérastase v České republice, na Slovensku a v Maďarsku. Před 14 lety začal její život spojený s vlasy v Liberci, kde strávila dva roky, poté se přesunula za zkušenostmi do nedalekého Londýna, kde se poprvé spojila se značkou Kérastase. Po čtyřech letech její cesta nabrala jiný směr, a to až do Indie, přesněji Bombaje. Zde strávila pouze rok a okolnosti ji zavedly zpět do Londýna a krátce na to opět do České republiky, kde se stala pro Kérastase školitelkou pro již zmiňované země. Aneb jak se říká, doma je doma. Během těchto cest nabrala užitečné zkušenosti a prošla mnoha školeními, z kterých nyní čerpá. Každá země ji ukázala, jak je kadeřnická činnost krásné řemeslo, a proto se rozhodla zakotvit již před 6 lety v L'Oréalu, aby své zkušenosti mohla předávat dále nadšencům v péči o vlasy. 

Jaký je základ pro zdravé a krásné vlasy? 

Základ je vejít do kadeřnictví a vše probrat se svým kadeřníkem na základě diagnostiky. A poté bych začala s minimálně třemi produkty jako je šamponová lázeň, intenzivní péče a finální neoplachující péče. To je základ pro každé vlasy.

Jaký byste řekla, že je největší mýtus ohledně údržby vlasů?

I za mýtem dle mého může stát nějaká část skutečnosti nebo v případě vlasů zkušenosti, kterou chtějí lidé mezi sebou sdílet. Takže bych se spíš vyjádřila k tomu, s čím nesouhlasím v údržbě vlasů. Když jsem pracovala na salonu, tak jsem klientkám vyvracela „hrubší mytí“ vlasové pokožky a vysvětlovala jsem jim, že drsným mytím nedocílí větší čistoty. Nýbrž, že to je kontraproduktivní. Učila jsem je, že pokud budou šetrně umývat pokožku krouživými pohyby směrem po lymfě, mytí bude nejenom příjemnější, ale i účinnější v rámci prodloužení doby do dalšího umytí. 

Jak funguje diagnostika vlasů? Co vše se zákazník dozví?

Provedení diagnostiky nabízíme ve dvou variantách, a to je manuální verze anebo s použitím speciální diagnostické kamery od Kérastase. Obě varianty by měly trvat do 5 minut a dozvíte se v jakém stavu se nachází vaše vlasová pokožka a vlasy jako takové. Společně s kadeřníkem konzultujete, jaký program produktů na základě zjištění připraví pro domácí použití nebo v rámci speciálních služeb na salonu jako je třeba unikátní služba Fusio Dose.

Foto: archiv Kérastase

Proč přijít na diagnostiku vlasů?

Protože od nás se dozvíte, jak dobře investovat do správných produktů na míru pro vaše potřeby. Zároveň vám dokážeme udělat z návštěvy kompletní pečující zážitek díky našim službám jako je například kaviárový obřad nebo vyspravení vašich poškozených vlasů.

Kdo se na diagnostiku může dostavit?

Diagnostika by měla být součástí každé návštěvy v našich spolupracujících salonech. Diagnostika je pro každého velmi podstatná. Je to jako když si necháváte šít šaty na míru.

Jak byste charakterizovala novou řadu Kérastase Genesis a komu ji doporučit?

Genesis se chová velice příjemně k vlasům a pokožce, je vhodná především pro lidi, kteří se potýkají s padáním a lámáním vlasů. Po použití Genesis produktů byste měli vnímat, že jsou vaše vlasy pevnější, odolnější a zároveň se jich budete díky tomu chtít neustále dotýkat, a to je důkaz krásných vlasů.

Foto: archiv Kérastase

Čtěte dál