Designová sklizeň: Prohlédněte si nominace na designéra roku Cen Czech Grand Design

Čemu se minulý rok věnovali čeští designéři během celosvětové pandemie? Představujeme nominace na Ceny Czech Grand Design v nejsledovanější kategorii designéra roku.

„V letošním roce měla řada designérů paradoxně díky jarní zdravotní krizi čas věnovat se svým osobním projektům. Uskutečnit své sny, pustit se do věcí, na které by za normálních okolností nebyl čas a prostor. Řada projektů je tedy velmi osobních. Ještě pozoruhodnější ale na letošním roce je, že se design začal propracovávat do dalších odvětví, ve kterých zatím není tak docela zabydlen. Zdravotnictví, tkalcovství nebo hodinářství. Mám radost, že výsledkem je silný ročník Cen Czech Grand Design, a že máme díky České televizi možnost o tomto mimořádném roce v českém designu natočit dokumentární film,“ popsala ředitelka Designbloku Jana Zielinski.

Z nominací vzejde trojice finalistů, jenž má šanci na vítězství. Odhalení finalistů proběhne na vernisáži výstavy Best of: 2020 v Galerii České spořitelny, která představí ucelený výběr nejúspěšnějších děl veřejnosti. Výstava proběhne od 26. března do 30. května 2021. 

Galerie nominovaných v kategorii Designér roku: 

Čtěte dál