Designblok 2019

Na co se těší redakce Harper's Bazaaru?

Foto: archiv PR

Zítra začíná, letos už po dvacáté, týden věnovaný designu. Akce se koná opět v Průmyslovém paláci na Výstavišti a redakce Harper's Bazaaru si ho rozhodně nechá ujít.

Kristýna Mazánková

Redaktorka

Těším se na novinky (svítidla a modré vázy Basdasky) od Dechem, s instalací jim pomáhalo architektonické studio Formafatal, takže věštím zážitek. Plesat budu jistě i nad šperky od Janji Prokič, při jejich tvorbě se nechala inspirovat peřím ptáků z Papuy Nové Guiney. Janja vytvořila také instalaci Hozená rukavice, kterým chce inspirovat veřejnost k návratu elegance. Tak jo! Všimla jsem si taky, že nová uhrančivě voňavá a rudá mýdla chystá také Helena Heinz. To je podle mě must have! Předmět, který dennodenně používáme takřka bezmyšlenkovitě, může být krásný, příjemný do ruky, plný nabíjející parfemace. 
 
A vůbec… Těším se do Openstudia na nové nápady designérů. Ale i na novinky značek, které se prezentují v Superstudiu. 
 
Jsem taky moc zvědavá na novou tramvaj T3 Coupé, kterou navrhla Anna Marešová. Před pár lety měla veliký úspěch s erotickými pomůckama Whoop.de.doo. Ty jsem nevyzkoušela, ale teď je velká šance, že se projektem od Anny budu každý den vozit do práce. Tramvaj T3 Coupé poprvé vyjede v rámci Designbloku.  Těším se taky na módní přehlídky, ty budou od pátku do neděle. Namátkou: v pátek Pavel Brejcha a Liběna Rochová (ta v rámci Designbloku uvede kolekci Nadotek, kterou stvořila společně s Musou, v prodeji budou i trička Nadotek. Říkám to jen tak mimochem…), v sobotu bude mít přehlídku Tereza Rosalie Kladošová a v neděli Timoure et Group, Klára Nademlýnská nebo Hana Zárubová. 
Radka Vargová

Externí on-line redaktorka

Na Designblok se chystám poprvé. Tším se na maraton přehlídek domácích i zahraničních designérů a na umělecké instalace. Určitě bude zajímavá přednáška zahraničního hosta Staphana Hamela, která proběhne v sobotu. Milovníci designu by si jí určitě neměli nechat ujít.

Kateřina Kuldová

On-line redaktorka

Pro mě to je vždycky spíš o atmosféře, jen tak se procházet, koukat a nasávat a obdivovat všechny druhy těch krásných věcí, od šperků po nádobí. :) 

Polina Polkovnikova

Brand manžerka

Vzhledem k tomu, že časopis Dolce Vita je (mimo Harper's Bazaaru) další časopis, o který se starám, nemůžu si nechat ujít instalaci právě Dolce Vity.

Ve spolupráci s dekor stylistkou Klárou Tomankovou a fotografem Filipem Šlapalem bude mít Dolce Vita na Designbloku mini fotostudio. Návštěvníci si budou moci vyzkoušet sestavit a vyfotit zatiší, jaké se fotí do časopisu. Supervizovat focení na místě bude právě Klára nebo Filip. 

Veronika Miškovská

Zástupce šéfredaktorky

Moc se mi líbí tvorba znovuobnovené sklárny Rückl, která zazářila na loňském ročníku. Jejich kolekce inspirované českými legendami od Ronyho Plesla mají nové přírůstky a pokukuji po křišťálových skleničkách z kolekce Heritage.

Karolína Otevřelová

On-line Content Manager

Kdybych měla vybrat jen jednu věc,na kterou se těším, byla by to přehlídka Mira Saba. Proč? Mám ho prostě ráda. 

Foto: archiv PR

Čtěte dál