Denisa Nová dává další šanci modelům své značky DNB

V jejím pražském butiku bude možné zakoupit oblečení a doplňky DNB napříč kolekcemi za posledních deset let od zákaznic, které je z jakéhokoli důvodu nevyužívají.

Denisa Nová nabízí na konci února další šanci oděvu své značky DNB. Její pražský butik v Náprstkově 4. se promění na tři dny (od 28.2. do 2.3.) v místo, kde bude možné zakoupit její oblečení a doplňky napříč kolekcemi /1999-2019/ od zákaznic, které je z jakéhokoli důvodu nevyužívají. Vybrané kousky tak dostanou v duchu trvale udržitelné módy a nadčasovosti další šanci!

Foto: archiv DNB

Součástí prodejních dnů bude wash-up koktejl, setkání prodávajících a kupujících, přátel a příznivkyň značky DNB v pátek 1.3. v 19:00.

„Denisa Nová dokazuje akcí Další šance, že to, co říká o udržitelnosti a nadčasovosti svých kolekcí, myslí vážně. Nabízí zákaznicím možnost přinést kousky z minulých kolekcí, které z nějakého důvodu nefungují. Neptá se proč. Věci se tak mohou dostat dál, tam, kde dojdou naplnění. Není to těžké. Denisiny kolekce se totižprolínají. Jedna navazuje na druhou, nebo se vracejí o několik let zpátky, dají se kombinovat, doplňovat. Nikdy nevyjdou z módy. Je za nimi příběh. Dlouhá časová osa plná kreativního přemýšlení a práce. Od nápadu, návrhů, výběru materiálu, výroby a zkoušení prototypu. Věci tomu odpovídají, kvalita jejich zpracování je perfektní, stejně tak materiály, ze kterých jsou vyrobené. Ekologické jsou už jenom tím, že skutečně vydrží desítky let. Mohou se stát rodinnými poklady. Díky své nadčasovosti a kvalitě zpracování. Denisa Nová příběhy svých oděvů vypráví jen výjimečně. Měla by to možná dělatčastěji, aby zákaznice porozuměly jejich celkové hodnotě. Často intuitivně tuší a vnímají, co za tím stojí. Každý detail je pečlivě, často ručně, zpracovaný, všechno má své opodstatnění. Například ta kožená bunda. Nepojmou ji klasické kategorie jako bomber nebo křivák. Bunda z koňakové jelenice podšitá červenám hedvábím vysílá vzkaz. No collection. Na zádech má čísla. Upozorňuje na milníky. Rodinné zlomy. Denisina Další šance nabízí uvést do života něco, co nám doma leželo v šuplíku. Nekoupit nový kus oděvu a nezatěžovat tak zbytečně životní prostředí. Není to banální. Princip odpovědnosti spočívá právě v tom, že děláme to, co považujeme za správné, bez ohledu na velikost vlivu a viditelnost takového činu.
Nakonec skoro všichni, kdo o tom přemýšlíme, toužíme být nadčasoví, udržitelní, nepodléhat trendům. Vybírat si věci na celý život. Pokud to s námi věci ovšem vydrží."

Říká Denisa Šedivá, autorka knih My a jóga aneb klidná cesta k mateřství a ilustrovanéhočesko-anglického abecedáře Česka ABCZ aneb H jako Havel a velký fanoušek módy

Čtěte dál