Dejte napít svojí pleti

Pokud je vaše pleť zašedlá, mdlá, šupinatí nebo nepříjemně pne, možná má jenom žízeň.

Foto: Shutterstock

Spoléhat se na hutné a výživné krémy není to pravé, pokud vaše pleť zrovna potřebuje spíš zavlažit než vyživit. Jaké možnosti hydratace existují?

1 Top kosmetika

Zaostřete na přípravky s kyselinou hyaluronovou, která je pravou hydratační superstar, protože má obrovskou schopnost vázat na sebe vodu – jen si ohlídejte, aby její molekulární hmotnost byla nízká, aby se kyselina hyaluronová mohla dostat i do hlubších vrstev pokožky a nezůstávala jen na povrchu pleti. Dále se zaměřte na lehké gelové a sorbetové hydratační produkty.

2 Jezte vodu, pijte vodu

Srpen tomuto bodu přímo nahrává. Hydratujte tělo i zevnitř a jezte melouny, broskve, salátové okurky a jiné vodnaté ovoce a zeleninu – tělo si z nich vodu, stejně jako minerály a vitaminy, umí velmi efektivně vzít. Vhoďte si kousek těchto dobrot – a střídejte je podle aktuálních chutí – i do své láhve s vodou. Budou vás inspirovat, abyste nezapomínala v průběhu dne pít.

3 Supermasky

Když cítíte, že je vaše pleť pořád přesušená, nasaďte těžší hydratační kalibr. Naším letním favoritem je hydratační maska Chanel, která úžasně zharmonizuje pleť třeba po cestování letadlem, které jak známo pokožku velmi vysušuje.

4 Pravidelně exfoliujte

Pokud děláte všechno možné a nemůžete se stále suché pleti zbavit, může to být způsobené neviditelnou vrstvičkou odumřelých buněk a nečistot. Ty je třeba odstranit jemným peelingem, ideálním pomocníkem je například mikropeeling Kiehl’s Refining Micro Peeling Concentrate.

5 Mlžte!

Noste s sebou sprej s hydratační mlhou a občas se jím během horkých dnů i v klimatizovaných místnostech osvěžte. Úžasné jsou jak růžové vody ve spreji (například ta s růží a ibiškem značky Herbivore Botanicals), tak ty přímo určené k hydrataci. Pokud chcete něco opravdu neutrálního, jsou tu ještě termální vody ve spreji. Bez těch snad na delší lety letadlem ani nenastupujte (většina značek je má i v malém cestovním balení). Za nás vedou ty od La Roche-Posay a Avène.

6 Voda pro oční okolí

Jemná pleť kolem očí je tenoučká jako papír a snadno ztrácí vodu. Chladivé oční hydratační gely vyhlašujeme za letní „must-have“. Geniální je přírodní oční zázrak – balzám Grown Alchemist.

7 Hydratační make-up nebo BB krém?

V letním období je to nejlepší varianta zkrášlovací péče! Top tipy: Lehký fluid Make Up For Ever Waterblend nebo Décleor Hydra Flora. Také není od věci dopřát dovolenou nejen sobě, ale i pleti a nechat ji nějaký čas úplně bez make-upu. A pokud chcete, aby vaše tvář vydržela hezky plná a hydratovaná, omezte vše, co obsahuje kofein a tein, které odvodňují. Týká se to nejen kávy, ale i většiny zelených čajů. A samozřejmě také alkoholu.

Čtěte dál