Debut Virginie Viard vzdává hold domu Chanel

V pařížském Grand Palais veřejně odstartovala nová éra módního domu Chanel pod vedením Virginie Viard, která pracovala po boku Karla Lagerfelda více než dvacet let.

Foto: archiv Chanel

Karl Lagerfeld stál v čele tohoto módního gigantu od roku 1982. Držel Chanel na vrcholu několik dekád, během kterých se mu dařilo mistrovsky definovat módu a luxus svým rukopisem, aniž by zpřetrhal linku a DNA značky, které ji vdechla její zakladatelka Gabrielle (Coco) Chanel. Volba Virginie Viard je pak logickým a bezpečným krokem pro tak silnou značku. Nicméně i přes to, bylo velké očekávání cítit ve vzduchu. 

Foto: archiv Chanel

Samotné show předcházel předvečer s eventem uvedení nové řady hodinek J12 v butiku Chanel na Place Vendôme. Nechyběly zde ambasadorky módního domu jako nestárnoucí Claudia Schiffer, Vanessa Paradis, Carole Bouquet, Ali MacGraw nebo Kiera Knightley, která poprvé odkryla veřejnosti své těhotenské bříško. 

Foto: archiv Chanel

Virginie Viard pojala svou první Cruise kolekci pro rok 2020 cestovatelsky. Před přehlídkou byla hostům servírována snídaně po vzoru jídelních vozů ve stylu třicátých let a kavárny Belle Epoque. Samotná kolekce se potom prezentovala ve velkém prosvětleném přízemním prostoru Grand Palais. Byly tu vlakové koleje, nástupiště jako Venice nebo Saint Tropez a publikum bylo rozmístěno po obrovském vlakovém nástupišti na dobových lavičkách. Celý prostor v překrásném secesním stylu evokoval nádraží z přelomu minulého století. 

Foto: archiv Chanel

Kolekce Cruise 2020 připomínala pomyslný průřez tvorbou dvou velkých mistrů a století značky Chanel. Byla zde barevná tvídová saka ála osmdesátá léta, lila barva, která ke značce patřila kolem roku 1995, legíny s písmeny C a dalšími typickými motivy, šifonové nebo krajkové šaty po vzoru Coco Chanel z konce třicátých let, typické bílé boty s černou špičkou, červená barva i kůže. Show symbolicky uzavírala modelka v černých šatech s výrazným pánským bílým límečkem který, v minulosti k malým černým šatům, přidal právě Karl Lagerfeld. Celou kolekcí  se zároveň linula jakási nová příchuť. A sice bylo cítit, že za tvorbou stojí žena, která modelům dodala jakousi větší lehkost a měkkost. 

Foto: archiv Chanel

Pro Virginii Viard to musel být neskutečně těžký úkol. Je jasné, že nejde uspokojit očekávání a představy všech. Nicméně zaslouží si velký potlesk. 

Foto: archiv Chanel

Ty nejzajímavějsí looky z přehlídky si prohlédněte v galerii.

Čtěte dál