Dara Rolins: Programově se snažím dělat věci, které mě dělají šťastnou

Tak jako každý z nás se i zpěvačka Dara Rolins musela přizpůsobit aktuální situaci a obrátit svůj aktivní život naruby. Jakým způsobem nejčastěji tráví dnešní dny, jak o sebe pečuje po fyzické i psychické stránce a na co se po návratu do běžného života nejvíce těší? Nejen to prozradila v krátkém rozhovoru!

Foto: Petr Kozlík

Zařadila jste za poslední měsíce do své každodenní rutiny nějakou novou činnost, která vás naplňuje?

Není zcela nová, ale jistým způsobem nabrala zcela jiný charakter. Svou ranní rutinu - hodinu jógy jsem nedávno přesunula na podvečer. V té tmě má moje hodina úplně jinou atmosféru. S tlumeným světlem svíček, vůní tyčinky z Bali má i závěrečná meditace jakoby větší hloubku. Líbí se mi to. Asi u toho chvíli zůstanu. :)

Změnilo se něco ve vaší rutině v péči o pleť v souvislosti s nošením roušek a častým pobytem doma?

V našem domě máme v každém patře čističku a zvlhčovač vzduchu. Zapínali jsme je v určitých obdobích, střídavě, vlastně dost nepravidelně. Teď běží všechno, všude a pořád. Hlavně večer, u usínání a spánku samotném je ten vjem výrazný, o pocitu nemluvě. 

Bez kterých kosmetických přípravků byste se každé ráno a večer neobešla?

Vyhovuje mi Hydrating Serum od ENVY Therapy®, které regeneruje buňky. Stejně tak Hydrating Cream ENVY Therapy®, který zpomaluje proces stárnutí. Jako bych to cítila hned po aplikaci. Ten pocit je prostě příjemný. Nikdy se nezapomenu odlíčit. Nikdy. Ani kdybych netrefila do postele. :)

Ruku v ruce s péčí o tělo i pleť jde strava a pohyb. Jste na sebe v tomto směru přísná? Máte nějaký oblíbený recept, který byste našim čtenářkám doporučila?

Přemýšlet hlavou, ne pouze žaludkem. Celkem logicky platí pravidlo, že přesně to, co do těla vpravíte, vám následně vrátí zpět. A když ne hned, za pár let určitě. A to, že se máme hýbat, ideálně aktuálně třeba obyčejná procházka na čerstvém vzduchu, je samozřejmé.

Foto: Petr Kozlík

Který druh cvičení teď nejraději praktikujete?

Nemusíte cvičit ani milovat jógu, abyste si každé ráno „skočili“ pár asán, konkrétně pozdravů slunci. Je při něm pamatováno na každý kousek vašeho těla, proto jde o dost celistvé protažení a dokonalý start. 

Jak pečujete o svou duši?

Tím, jak žiju. Vším. Dost programově se snažím dělat věci, které mě dělají šťastnou. Nemám v povaze si stěžovat, litovat se a mrhat drahocenným časem na nesmyslech s hloupými lidmi. A s čím bojuji, je trpělivost s nimi, jelikož občasným srážkám s blbcem se nevyhne nikdo.

Na čem v posledních dnech pracujete?

Dokončuji svůj diář Rok podle Dary pro rok 2022 a v květnu chci dělat livestream vystoupení, takže dáváme dohromady muzikanty, repertoár a PR kampaň k tomu. Tento měsíc dělá navíc Lola přestupové zkoušky na střední, takže se čas v našem domě nese aktuálně v duchu doučování a přípravných testů. A mírného stresu ve vzduchu. :)

Jak současná situace ovlivnila vaši práci?

Tak jako všechny. Moc. Tak, že bych si to ani ve snu nedovedla představit. Ale bojujeme. Jako všichni, každý po svém.

Na co se teď nejvíce těšíte?

Na první let na Bali. Jednou, snad a bez roušek....

Čtěte dál