Culture fix: Nová tvář princezny Diany, hudba babího léta a dražba u Prady

Kulturní, módní i lifestyle novinky, které by vám rozhodně neměly uniknout.

1 TV
Foto: @netflixqueue

Příznivci kvalitních seriálů zaplesají a fanoušci britské královské rodiny dvojnásob. Netflix totiž zveřejnil sérii fotografií ze čtvrté řady seriálu Koruna, který je jedním z hlavních taháků podzimní sezony. Vůbec poprvé jsme tak mohli spatřit novou princeznu Dianu. Tu si zahrála čtyřiadvacetiletá herečka Emma Corrin. Čtvrtá řada se bude točit nejen kolem osudového vztahu prince Charlese a jeho budoucí princezny, ale i její "sokyně" Camilly Parker Bowles či nástupu premiérky Margaret Thatcher v podání Gillian Anderson. Premiéra je naplánována na 15. listopad.

2 Hudba
Foto: Emily Johnston

Indie kapela se Seattlu si pro své fanoušky připravila překvapení v podobě zbrusu nového alba Shore, mezi jehož oznámením a vydáním uběhlo jen pár hodin. Vydání v den podzimního slunovratu není náhoda. Čtvrté studiové album vznikalo i během pandemie koronaviru a frontman Robin Pecknold o něm mluví jako o „oslavě života tváří v tvář smrti". My ho považujeme za ideální soundtrack k babímu létu.

3 Gourmet
Foto: archiv

Současná doba volá po tom kopnout do sebe občas něco silnějšího. Uklidnit nervy a potěšit chuťové pohárky můžete zajít do nového podniku The Artisan Bar v pražském hotelu Mariott, kde hlavní barman Lukáš Jehlička připravil menu pracující s typicky českými surovinami. Pro zdůraznění lokální atmosféry jsou čtyři koktejly dokonce pojmenované na počest nejznámějších a nejoblíbenějších českých hudebních skladatelů. Dáte si Dvořáka, Smetanu, Janáčka nebo Suka?

4 Móda
Foto: archiv značky

Nakupujete-li u Prady, nebo po kousku této značky teprve toužíte, máte i jinou možnost, jak nakoupit. Od 2. do 15. října pořádá italská značka ve spolupráci s aukční síní Sotheby's online dražbu vybraných objektů spojených s aktuální podzimní kolekcí. Výtěžek z aukce nazvané Tools of Memory poputuje na fond UNESCO, který pomáhá zajistit dětem vzdělání i během pandemie. Dražit se budou nejen kabelky a oblečení, ale i fotografie z backstage či umělecké předměty. 

5 Umění
Foto: archiv MG

Jan Rajlich byl ve světě nejen grafického designu oceňován jako tvůrce moderních plakátů, všestranný umělec a zakladatel Bienále Brno. Sté výročí jeho narození si tak připomíná Moravská galerie v Brně velkou retrospektivou jeho prací pod názvem Rajlich 100. Má tři části - v Pražákově paláci se představuje výběr celoživotního Rajlichova díla a designu, Místodržitelský palác patří Rajlichově roli a působení v Bienále Brno a třetí část tvoří 100 plakátů od 100 tvůrců z celého světa, kteří pracovali s Rajlichovou podobiznou a jeho odkazem. Rajlich 100 trvá až do 28. února 2021.

Čtěte dál