Culture fix: Kde se tančí s vlky, co vidět a kam za bezedným šampaňským

Kulturní, módní i gourmet novinky, které by vám rozhodně neměly uniknout.

Umění
foto: archiv AVU
1 Umění

Tři budovy Akademie výtvarných umění v Praze (hlavní budova, Škola architektury, Moderní galerie) ožívají výstavou 49 letošních absolventů z nejrůznějších oborů - od malby, kresby a sochy přes nová média či intermediální tvorbu až po architekturu a restaurování. Kurátory letošního ročníku jsou Marcel Fišer a Petr Dub, kteří diplomové práce tentokrát doplnili o ukázky diplomových prací vybraných hostů, dřívějších absolventů. Výstava probíhá od 18. do 27. září 2020.

Gourmet
foto: archiv Augustine
2 Gourmet

Až budete hledat originální a příjemné místo pro váš nedělní brunch, najdete ho v samotném historickém centru Prahy. Hotel Augustine Prague odstartoval nový moderní koncept brunche, nazvaný Bubble & Chill, při kterém si můžete dosyta užít delikatesy z místní kuchyně a k tomu neomezenou konzumaci šampaňského Perrier-Jouët Grand Brut nebo Prosecca Superiore. Brunch se koná každou neděli od 11:30 do 15:00 v klidné oáze hotelové klášterní zahrady a nabízí i zákoutí pro malé děti v podobě dětského koutku s hlídáním.

Kino
Foto: archiv Tiffany
3 Kino

Jedním z filmů, na které se těšíme, je i Smrt na Nilu podle slavné detektivky Agathy Christie. Ve filmu se egyptská dovolená Hercula Poirota, kterou tento belgický detektiv tráví na palubě luxusního parníku, změní v děsivý hon za vrahem, jenž tragicky ukončil idylické líbánky dokonalého páru. Kromě okouzlující Gal Gadot, Armieho Hammera a Kennetha Branagha v roli Poirota si velkou roli zahrají i šperky klenotnictví Tiffany & Co. včetně legendárního žlutého diamantu nevyčíslitelné hodnoty. Film má premiéru 23. října.

Umění
Foto: archiv Bold Gallery
4 Umění

Pražské Holešovice se rychle mění v epicentrum současného umění a přibyl jim další opěrný bod - nová Bold Gallery zaměřená právě na současné umění. Aktuálně tu najdete největší výstavu jedné z nejzajímavějších malířek své generace Lenky Černoty. Pětatřicetiletá vizuální umělkyně je celoživotně fascinována vlky a některé svá „vlčí“ plátna umisťuje do nepřístupných míst beskydských lesů, kde je nechává i několik týdnů zvěři i přírodním podmínkám na pospas. Jejich osud pak dokumentuje prostřednictvím fotopastí. Výstava Vlčina potrvá v Bold Gallery do 26. září 2020.

Móda
Foto: Brett Lloyd
5 Móda

Odchod Karla Lagerfelda zasáhl nejen Chanel, ale i módní dům Fendi, pro nějž Lagerfeld navrhoval přes padesát let. Nově bude za vzhled dámských kolekcí pret-a-porter, haute couture i kožešin zodpovědný Kim Jones. Toho známe především jako návrháře pánských kolekcí pro Dior. „Pracovat pro tyto dva prestižní módní domy je pro mě jako pro návrháře velká čest a to, že budu moci zahájit působení ve Fendi a zároveň pokračovat ve své práci pro Dior Men, je pro mě obrovská výsada," uvedl ke své nové pracovní pozici Jones. Za značkou Fendi nyní můžete v Praze zamířit do nově zrekonstruovaného butiku značky v Pařížské ulici.

Čtěte dál