Čtení na dlouhé chladné večery

Vybrali jsme pro vás mrazivé thrillery od kterých se nebudete moci odtrhnout.

Foto: archiv vydavatele

Tina Seskis
Foto: archiv vydavatele
Tina Seskis

Líbánky

Jemma je ženou, která odjakživa plánovala své líbánky. Čtrnáct dní v luxusním resortu na Maledivách, obklopena osobními sluhy, a hlavně v naprostém soukromí – zkrátka ráj na zemi. Rozhodně nepočítala s tím, že vše, co si vysnila, se promění v naprostou noční můru. Její dokonalý život se po zmizení jejího novomanžela ztrácí rychle před očima. Myslela si, že prošli už vším, a tohle měla být odměna za vše špatné, co se v minulosti stalo. Zoufalá Jemma se ocitá před svým nevypočitatelným osudem a neví, zda na ostrově zůstal ještě někdo, komu by mohla věřit.

Knihy Dobrovský, 399 Kč.

Megan Collins
Foto: archiv vydavatele
Megan Collins

Zimní sestra

Před šestnácti lety byla zavražděna Sylviina sestra, její případ ale nikdy nebyl vyřešen. Sylvie se vrací po mnoha letech domů, aby stála po boku své matky Annie, která bojuje s rakovinou. V domě však stále panuje nepříjemná atmosféra související s nevysvětlenými podrobnostmi sestřiny smrti. Hlavní hrdinka je přesvědčena, že vraždu spáchal sestřin bývalý přítel, s nímž byla onu noc, a který v současné době pracuje jako ošetřovatel v onkologickém centru, kde se léčí její matka. Komplikovaný vztah s matkou, dům skrývající dávná tajemství i nevyřčené hříchy.

Knihy Dobrovský, 399 Kč.

Håkan Östlundh
Foto: archiv vydavatele
Håkan Östlundh

Prorokova zima

Eliasův život se z minuty na minutu obrátí vzhůru nohama, když se dozví dvě zdrcující zprávy najednou. Jedna se týká jeho vlastního zdraví, druhá jeho otce, který se stal obětí bombového atentátu v Sarajevu. Když Eliase vyhledá otcova milenka Ylva, záhy se ukáže, že jeho otec žil dvojí život a někdo jej zavraždil. Najednou se oba dva ocitají v nebezpečí. Je na čase začít být ostražitý, ale před kým vlastně utíkají? Elias a Ylva musí riskovat svůj život, aby se dopátrali pravdy.

Knihy Dobrovský, 399 Kč.

Mike Maden
Foto: archiv vydavatele
Mike Maden

Tom Clancy: V oku bouře

Jack Ryan Jr. se v nejnovějším románu stejnojmenné série ocitá v předních liniích kybernetické války, a to přímo uprostřed vražedné tropické bouře. Jako syn amerického prezidenta pracuje pro přísně tajnou zpravodajskou službu, o jejímž působení však nikdo ani netuší a celá organizace se skrývá za váženou firmu Hendley Associates. Její činnost by zůstala i nadále skryta nebýt bývalého amerického senátora Westona Rhodese a jeho známého Paula Browna, který nevědomky působí pod záštitou tajné firmy. Bývalý senátor vyšle Ryana i Browna na účetní audit jedné singapurské společnosti a celé představení může začít – Brown netuší nic o Ryanově tajné identitě a Ryan zase neví, že Brown dostal od Rhodese zadané splnění mise přímo od CIA. Jejich cesty se definitivně spojí ve chvíli, kdy odhalí děsivý plán na zničení celé světové ekonomiky a za cenu vlastního života se snaží zabránit globální katastrofě.

Knihy Dobrovský, 399 Kč.

Sandrine Collette
Foto: archiv vydavatele
Sandrine Collette

Poslední příliv

Ve chvíli, kdy svět Louieho rodiny spláchne přílivová vlna biblických rozměrů, ocitají se sami v boji proti divoké přírodě. Pozoruhodný příběh francouzské autorky Sandrine Collette vypráví o lidské odolnosti, lásce a neviditelných, ale mocných vazbách, kterými je rodina spoutána, zatímco čekají, kdy se u nich objeví pomoc. K jejich ostrovu však připlouvají jenom naplaveniny a voda nepřestává stoupat. Jejich čas je omezený, a to neví, že se brzy před nimi zjeví Sophiina volba.

Knihy Dobrovský, 399 Kč.

Elly Griffiths
Foto: archiv vydavatele
Elly Griffiths

Deníky cizince

Středoškolská učitelka angličtiny Clare Cassidyová se specializuje na gotického spisovatele R. M. Hollanda, který ve svých knihách píše o zločinech všeho druhu. Vraždy tedy pro ni nejsou ničím novým. Když je jedna z jejich kolegyň a zároveň kamarádek nalezena mrtvá s krátkým citátem z nejznámější Hollandovy povídky poblíž těla, její život se rázem začne prolínat s příběhem jejího nejoblíbenějšího literárního díla. Obrací se proto na svého nejbližšího důvěrníka – deník, který se stává jedinou možností, jak dát průchod svým obavám. Kdo je tajemný cizinec a potvrdí se teorie policie, že vrahem kamarádky je někdo, koho Clare zná?

Knihy Dobrovský, 399 Kč.

Čtěte dál