Co z lokálního trhu (si) nadělit pod stromeček

Inspirujte se pěti tipy na dárky od „zlatých českých ručiček“, ať už pro vaše blízké, nebo zlepšení vaší nálady v tomto divokém, ale krásném období.

Letošní Vánoce pro nás, a určitě i mnoho z vás, budou jiné. Tato zvláštní doba nás naučila vážit si malých radostí a investovat do něčeho, co má smysl. Kvalita je nyní tak jako nikdy předtím na prvním místě, a proto se letos budeme snažit skloubit minimum dárků s maximálním užitkem, a také se držet hesla #podporujemelokalnipodniky. 

Pohádkový šátek od Silky Gang

Ať už chcete udělat radost ženě, nebo muži, šátky Silky Gang jsou pro mnoho z nás novým, českým Hermès. Zakladatelka Martina Karafiátová spolupracuje s lokálními ilustrátory, kteří promítají motivy světových pohádek na to nejkvalitnější hedvábí (či bavlnu) v limitovaných kolekcích. Ať už chcete malý šátek do kapsičky obleku, nebo větší, coby hlavní ozdobu looku - určitě si vyberete. Mají překrásné dárkové krabičky, na jejichž designu si zakladatelka dala velmi záležet, a proto udělají radost i těm nejvybíravějším.

Luxusní kosmetika z Vavavoom

Žádná investice se nevyplatí tak, jako ta do péče o pleť. Ať už hledáte něco přírodního, nebo jste zastánci vědy, kvalitní kosmetika bude nejlepším přítelem pro každého. Zdravá pleť je nejen „trendem“, ale novým životním stylem pro ženy i muže. Domácí spa, které si budete moci vychutnat i během případné karantény „is the new black“. Ženy ocení limitované vánoční balíčky značky Emma Hardie, mužům uděláte radost profesionální sadou po holení od světoznámé Susanne Kaufmann. Skvělým dárkem mohou být i séra pro všechny věkové kategorie a typy pleti, vlasová či tělová péče nebo vůně (nejen) do interiéru. Pokud si nejste jisti výběrem „toho pravého", můžete potěšit dárkovou poukázkou.

Vůně jako autogram vaší osobnosti od Egoist Royal Parfums

Před několika lety jsme objevili kouzlo niche parfumerie a již není cesty zpět. Musíme souhlasit s Christianem Diorem, který říkal: „S časem zapomenete, co měla žena na sobě, ale vůně jejího parfému zůstane ve vaší paměti navždy“. Niche parfémy jsou jedinečné a neopakovatelné, jelikož na každém ta samá vůně může znít jinak. Mění se podle nálady i počasí. Parfémy od francouzského State of Mind vás povzbudí, Victoria Minya vám navodí pocit štěstí a Evody zabalí vaše smysly do měkké, kašmírové deky. Tento velmi osobní a unikátní dárek potěší každého. Stačí si jen vybrat ten, do kterého se zamilujete „na první přičichnutí“.

Talisman pro štěstí od Hany Polívkové

Šperk je dárek na celý život. Uzlíčkový prsten symbolizující lásku, náramek jako znak věčného pouta, nebo medailonek s tajným, gravírovaným vzkazem či skrytou fotografií vašich nejbližších, kterou budete nosit vždy u srdce. Ať už máte rádi masivní, nebo naopak skromné šperky, stříbro, zlato, či i souhru „dvou elementů“, práce Hany Polívkové vás osloví. Na první pohled nenápadné, avšak plné symboliky, jako malé tajemství, které budete mít vždy u sebe.

Retro láska od Alois Ficek

Pražský ateliér připomínající retro hokynářství s odkazem na ikonické střihy minulého století udělá radost milovníkům udržitelnosti, kvalitních a nestárnoucích kusů i striktním praktikům, trendům imunním. Vlněné šály a svetry jsou pletené na Moravě, kimona jsou ručně spravovaná z vintage japonských látek a teplé bundy, farmářské tašky, batohy, čepice a vesty jsou ručně šité z upcyklovaných materiálů z celého světa. Unikátní design bude navíc pro mnohé láskou na první pohled - šála s pejskem a kočičkou, bundy s indiánskými motivy či ruční výšivka z korálků vás vrátí do dětských let a naučí milovat a starat se o „vymazlené“ kusy šatníku.

Čtěte dál