Už se to blíží! Jednadvacátý ročník Designbloku proběhne od 17. do 21. října na výstavišti Praha Holešovice.
Foto: archiv Designbloku
Udělejte si plán dopředu, protože na přehlídce designu můžete zkusit třeba tohle:
…do výšivky díky Life by Bro:
Nejlépe to půjde prostřednictvím kolekce New Urban Picnic od Life by Bro. Ručně vyšívané porcelánové street food nádobí a hedvábné ubrousky na více použití. Takhle má vypadat moderní výšivka!
Foto: archiv značky
…díky nové kooperaci značky Julie:
Vdechnout starým řemeslům nový život, to je poslání kolekce Ikony, kterou na Designbloku představí značka udržitelné módy Julie. Půjde o limitovanou, ručně potištěnou a vyšívanou kolekci Ikony, kterou vytvořila ve spolupráci s Adélou Lipár Kudrnovou, Mílou Gloserovou (DOMA_ateliér) a tiskárnou H.R.G. provozující Muzeum tisku v Litomyšli.
Foto: archiv značky
… skla od značky Dechem:
Nová kolekce značky je černá, temná, ale stále si plná křehkosti a sofistikovanosti.
Foto: archiv značky
…od Janji Prokić:
Nová kolekce Sadalsuud české designérky Janji Prokić jsou hvězdy a jejich síla. Autorka se inspirovala hvězdou stejného názvu, která je nejjasnější ze souhvězdí Vodnáře. Sadalsuud v překladu znamená nejšťastnější ze šťastných, a proto i šperky z nové kolekce mají nositelkám přinést štěstí a vnitřní sílu na jejich cestě.
Foto: archiv značky
…s Liběnou Rochovou a Lukášem Musilem díky kolekci Nadotek:
Debra představí na Designbloku druhý ročník projektu Nadotek, autorskou oděvní kolekci oděvní designérky Liběny Rochové, výtvarníka Lukáše Musila a pacientů s nemocí motýlích křídel. Výtěžek z prodeje triček, šálů či šatů je určen právě jim.
Foto: archiv značky
…o nových možnostech, kde pracovat:
Značka Vitra přemýšlí na prací. A ví, že naše pracovní prostředí prochází radikální změnou. Vedle kanceláří se dalším místem k práci stává veřejný prostor: díky komunikačním technologiím lze pracovat ve vestibulech hotelů či v kavárnách, na letištích nebo dokonce v parku. Práce již není vázána na konkrétní místo, pracovat se dá i z pohovky… S ohledem na tento vývoj Vitra a designéři Edward Barber a Jay Osgerby navrhli víceúčelovou sedací soupravu Soft Work.
Extra: mezinárodní konference Vitra: Desk is Dead proběhne v pátek 18.10. 18:30 na Garden Stage.
Foto: archiv značky
z nové spolupráce značky Ton:
S designérském studiem Yonoh vzešlo nové křeslo Ginger. Polstrovaný model s oblými tvary vycházejí z léčivého zázvorového kořene. Mírný ohyb nožek odkazuje k srdci výroby značky TON a opěradlo s područkami je vytvořeno z jednoho kusu dřevěného výlisku
Foto: archiv značky
…díky značce Porigami:
Precizní ruční práce s přesným digitálním laserem dává papíru doslova hloubku. Značka Porigami vytváří přání, které je tím nejlepším způsobem, jak někoho ocenit nebo mu poděkovat.
Foto: archiv značky
…jak se má změnit floristika díky konceptu Blóm:
Leona Rothová po absolvování London Flower School založila Blóm studio, které vytváří nevšední květinová aranžmá, okázalé kytice a květinové instalace. Ve své instalaci na Designbloku se zamýšlí nad velkou otázkou: Jak bude vypadat floristika v době zásadních klimatických změn?
Foto: archiv značky
…díky perům Kayu:
Česká značka, která pera vymýšlí pera, navrhuje pera a vyrábí pera od A do Z. Na Desingbloku budou mít stánek, kde si každý model (včetně oblíbeného pera Kayu130 s vysouvacím hrotem) můžete vyzkoušet vlastnoručně. Je to až návykové!
Foto: archiv značky
…díky kolekci Coal od značky Stinak:
Nová kolekce našla inspiraci v uhlí. Důležité je i to, že celá kolekce byla vyrobena v České republice s minimálním dopadem na životní prostředí.
Foto: archiv značky
...díky značce Nahaku:
Z jednorázových PET sudů od Prosecca vzniklo jedinečné svítidlo. Jak má vypadat dokonalá upcyklace ukazuje brněnská značka Nahaku.
Foto: archiv značky
…při setkání s dánským designérem Johannesem Torpem:
Nekonvenční kreativec Johannes Torpe, který opustil školu ve dvanácti letech, aby se věnoval hře na bicí, a od té doby působí jako architekt-samouk, průmyslový, světelný a grafický designér a hudební producent. Sám sebe označuje jako designového aktivistu. Ve své praxi klade důraz na využití autentického storytellingu, díky kterému může design jít nad rámec pouhého plnění funkce. Tomuto tématu a jeho aplikaci na příkladech spolupráce se světovými značkami se bude věnovat ve své přednášce ve čtvrtek 17. října.
Foto: archiv značky
... budoucnost bez kouře a popela.
Rozměrné instalace, hry se světlem a unikátní materiály, to vše charakterizuje dílo Alexe Chinnecka nesoucí název IQOS World, které jsou součástí pražské přehlídky designu. Stejně jako britský umělec, který je označován za mistra architektonické iluze, se i společnost Philip Morris se svojí značkou IQOS zaměřuje na rozvoj moderních technologií a inovativních přístupů, jejichž vyústěním je budoucnost bez kouře a popela.
Foto: archiv značky