Co vidět, co neminout a co se naučit díky Designbloku

Už se to blíží! Jednadvacátý ročník Designbloku proběhne od 17. do 21. října na výstavišti Praha Holešovice.

Foto: archiv Designbloku

Udělejte si plán dopředu, protože na přehlídce designu můžete zkusit třeba tohle:

Znovu se zamilovat…

…do výšivky díky Life by Bro: 

Nejlépe to půjde prostřednictvím kolekce New Urban Picnic od Life by Bro. Ručně vyšívané porcelánové street food nádobí a hedvábné ubrousky na více použití. Takhle má vypadat moderní výšivka! 

Foto: archiv značky

Uvědomit si krásu ruční práce…

…díky nové kooperaci značky Julie: 

Vdechnout starým řemeslům nový život, to je poslání kolekce Ikony, kterou na Designbloku představí značka udržitelné módy Julie. Půjde o limitovanou, ručně potištěnou a vyšívanou kolekci Ikony, kterou vytvořila ve spolupráci s Adélou Lipár Kudrnovou, Mílou Gloserovou (DOMA_ateliér) a tiskárnou H.R.G. provozující Muzeum tisku v Litomyšli. 

Foto: archiv značky

Žasnout nad křehkostí…

… skla od značky Dechem: 

Nová kolekce značky je černá, temná, ale stále si plná křehkosti a sofistikovanosti. 

Foto: archiv značky

Najít si nový amulet…

…od Janji Prokić: 

Nová kolekce Sadalsuud české designérky Janji Prokić jsou hvězdy a jejich síla. Autorka se inspirovala hvězdou stejného názvu, která je nejjasnější ze souhvězdí Vodnáře. Sadalsuud v překladu znamená nejšťastnější ze šťastných, a proto i šperky z nové kolekce mají nositelkám přinést štěstí a vnitřní sílu na jejich cestě.

Foto: archiv značky

Pomoci…

…s Liběnou Rochovou a Lukášem Musilem díky kolekci Nadotek: 

Debra představí na Designbloku druhý ročník projektu Nadotek, autorskou oděvní kolekci oděvní designérky Liběny Rochové, výtvarníka Lukáše Musila a pacientů s nemocí motýlích křídel. Výtěžek z prodeje triček, šálů či šatů je určen právě jim. 

Foto: archiv značky

Dozvědět se...

…o nových možnostech, kde pracovat:

Značka Vitra přemýšlí na prací. A ví, že naše pracovní prostředí prochází radikální změnou. Vedle kanceláří se dalším místem k práci stává veřejný prostor: díky komunikačním technologiím lze pracovat ve vestibulech hotelů či v kavárnách, na letištích nebo dokonce v parku. Práce již není vázána na konkrétní místo, pracovat se dá i z pohovky… S ohledem na tento vývoj Vitra a designéři Edward Barber a Jay Osgerby navrhli víceúčelovou sedací soupravu Soft Work. 

Extra: mezinárodní konference Vitra: Desk is Dead proběhne v pátek 18.10. 18:30 na Garden Stage. 

Foto: archiv značky

Sednout si na zadek…

z nové spolupráce značky Ton: 

S designérském studiem Yonoh vzešlo nové křeslo Ginger. Polstrovaný model s oblými tvary vycházejí z léčivého zázvorového kořene. Mírný ohyb nožek odkazuje k srdci výroby značky TON a opěradlo s područkami je vytvořeno z jednoho kusu dřevěného výlisku

Foto: archiv značky

Vrátit se k papíru…

…díky značce Porigami: 

Precizní ruční práce s přesným digitálním laserem dává papíru doslova hloubku. Značka Porigami vytváří přání, které je tím nejlepším způsobem, jak někoho ocenit nebo mu poděkovat. 

Foto: archiv značky

Uvědomit si…

…jak se má změnit floristika díky konceptu Blóm: 

Leona Rothová po absolvování London Flower School založila Blóm studio, které vytváří nevšední květinová aranžmá, okázalé kytice a květinové instalace. Ve své instalaci na Designbloku se zamýšlí nad velkou otázkou: Jak bude vypadat floristika v době zásadních klimatických změn? 

Foto: archiv značky

Osvojit si svůj rukopis…

…díky perům Kayu: 

Česká značka, která pera vymýšlí pera, navrhuje pera a vyrábí pera od A do Z. Na Desingbloku budou mít stánek, kde si každý model (včetně oblíbeného pera Kayu130 s vysouvacím hrotem) můžete vyzkoušet vlastnoručně. Je to až návykové! 

Foto: archiv značky

Pořídit si doplněk s přesahem…

…díky kolekci Coal od značky Stinak: 

Nová kolekce našla inspiraci v uhlí. Důležité je i to, že celá kolekce byla vyrobena v České republice s minimálním dopadem na životní prostředí.

Foto: archiv značky

Pochopit, jak uchopit upcyklaci…

...díky značce Nahaku: 

Z jednorázových PET sudů od Prosecca vzniklo jedinečné svítidlo. Jak má vypadat dokonalá upcyklace ukazuje brněnská značka Nahaku. 

Foto: archiv značky

Přiblížit se tomu, jak uvažuje vizionář…

…při setkání s dánským designérem Johannesem Torpem: 

Nekonvenční kreativec Johannes Torpe, který opustil školu ve dvanácti letech, aby se věnoval hře na bicí, a od té doby působí jako architekt-samouk, průmyslový, světelný a grafický designér a hudební producent. Sám sebe označuje jako designového aktivistu. Ve své praxi klade důraz na využití autentického storytellingu, díky kterému může design jít nad rámec pouhého plnění funkce. Tomuto tématu a jeho aplikaci na příkladech spolupráce se světovými značkami se bude věnovat ve své přednášce ve čtvrtek 17. října. 

Foto: archiv značky

Vyzkoušet si...

... budoucnost bez kouře a popela.

Rozměrné instalace, hry se světlem a unikátní materiály, to vše charakterizuje dílo Alexe Chinnecka nesoucí název IQOS World, které jsou součástí pražské přehlídky designu. Stejně jako britský umělec, který je označován za mistra architektonické iluze, se i společnost Philip Morris se svojí značkou IQOS zaměřuje na rozvoj moderních technologií a inovativních přístupů, jejichž vyústěním je budoucnost bez kouře a popela.

Foto: archiv značky

Čtěte dál