Co vám nesmí chybět na vánočním beauty wish listu?

Máte již sepsaný svůj seznam přání? Na začátek pro vás máme pár kosmetických tipů.

Foto: Nikola Elefant (Bílková), archiv Instagramu @esterginger

Letošní Vánoce se ponesou zřejmě v duchu online nákupů, což ale v případě beauty vůbec nevadí. Přání navíc nejsou nikterak jednosezónní, pleť se vám za péči a investici do ní následně odvděčí. 

Co si přát... 

Na vánočním seznamu každé ženy by neměly chybět účinné produkty pečující kosmetiky. Vyzkoušejte péči značky Dr. Barbara Sturm, německá lékařka, která svou značku postavila na filozofii molekulární kosmetiky. Hlavním stavebním kamenem produktů je výtažek ze šruchy zelené. Omlazující a blahodárné účinky značky Dr. Barbara Sturm si chválí celebrity po celém světě, například Victoria Beckham, Kim Kardashian a mnoho dalších osobností z Hollywoodu. Produkty jsou vhodné pro všechny typy pleti, neobsahují chemicky upravované výtažky a nejsou testovány na zvířatech. Pokožce navrací jas a zklidní ji od stresu a vnějších vlivů. Pro seznámení se značkou doporučujeme vyzkoušet Dr. Barbara Sturm Discovery Set, který obsahuje 6 základních stavebních produktů péče o pleť. A jako must have produkty jsou ikonické sérum Super Anti – Aging Serum, které doplňte krémem Face Cream.

Pro docílení sametově hebké a zdravé pleti potřebujete, kromě kvalitních produktů, tzv. galvanický peeler značky Reclar. Tento přístroj vám vynahradí pravidelnou návštěvu kosmetického salonu. Jednoduše řečeno Reclar peeler splní hned tři funkce pro naši pleť. Díky vodnímu peelingu odstraní nečistoty a odumřelou kůži, vyčistí póry, a pleť může opět dýchat. Druhým krokem je tzv. galvanická ionizace, kterou zapracujeme sérum a krém hluboko do naší pokožky. Třetí funkcí je terapie světlem. Pokožka je ozařována modrým a červeným světlem. Ta působí na hojení zánětů a zklidnění pleti, a také efektivně zabraňuje stárnutí a tvorbě vrásek.

Foto: archiv Instagramu @drbarbarasturm

Po dokonalé pleti přichází svěží líčení...

Během roku doplňujete vaše kosmetické taštičky o běžná líčidla, která používáte na denní bázi a do práce. Proto si na Vánoce dopřejte něco jiného, luxusního. Napište si na seznam například rtěnku značky Kilian, která díky honosnému obalu připomíná skutečný šperk. Nesmírnou radost vám zajisté udělají přepychové produkty značky Westman Atelier. Doporučujeme Vital Foundation Stick a oční stíny Eye Pods „Les Jours“.

Nezapomínejte na vlasovou péči... 

Péče o pleť je důležitá, ale nesmíme zapomínat ani na naše vlasy. Už jste slyšeli o Envy Therapy? Slovenští dermatologové pracovali na vývoji kosmetické a medicínské péče o pleť, v níž spojují to nejlepší z přírody společně s nejnovějšími poznatky vědeckého výzkumu. Dávají si tak záležet na složení a jejich produkty tak jsou v té nejčistší formě bez chemických látek - silikonů, parabenů, GMO, barviv, toxinů či parfémů. Své produkty soustředí především na problémy pokožky, které jsou spojeny se stárnutím, suchou pletí, pigmentacemi a sklonem k akné a nabízí tak linie Antiaging, Brightening, Hydrating a Clearing.

V rámci linií nabízí také balíčky s péčí nejen pro pleť, ale také o vlasy. MezoHair Kit obsahuje speciálně koncentrované ampulky proti vypadávání vlasů, na obnovu růstu a podporu hustoty řídnoucích vlasů. Ty budete postupně aplikovat pomocí kosmetického nástroje Mezo Stamp, které v jediném kroku jemně propíchne vlasovou pokožku a zároveň do ní vpraví účinné látky z ampule. 

Foto: archiv Instagramu @pilo_pillowcase

Ještě nekončíme...

Na pleť má vliv opravdu mnoho faktorů a jedním z nich je i povlečení polštáře, na kterém spíte. Když jednou vyzkoušíte povlak Piló ze stoprocentního hedvábí, tak si ho zamilujete. Hedvábí zabraňuje pohlcování hydratace z pleti, což běžné materiály povlečení dělají a skutečně z pleti berou až 50 %. Ráno není vaše pleť pomačkaná, a to vše podporuje celkový anti-aging. Jako bonus se hedvábí stejným způsobem stará i o vaše vlasy.

Posledním přáním by na vašem vánočním seznamu měl být vskutku výjimečný parfém. Zkuste novinku pro odvážné od Toma Forda Bitter Peach, jejíž vůně je návyková a vryje se vám do paměti, nebo Voce Viva od Valentino, které propadla i samotná Lady Gaga. 

Více inspirace jsme pro vás za redakci Harper's Bazaar připravili v galerii:

Čtěte dál