Co si nyní pustit na Netflixu?

Přinášíme tip na 5 seriálů ideálních pro večery plné napětí i romantiky.

Foto: archiv distributora

1. Koruna

Britský seriál, který vám přiblíží historii vlády jedné z nejvýznamnějších královen na světě – Alžběty II. První epizoda vyšla v roce 2016 a mladou Alžbětu v ní hraje Claire Foy, kterou ve třetí sérii vystřídá Olivia Colman. Příběh začíná v roce 1947 sňatkem Alžběty s princem Philipem, vévodou z Edinburghu. Seriál získal nespočet nominací a ocenění, příkladem jsou Zlaté Glóby tři roky po sobě za nejlepší ženský herecký výkon (drama) a nejlepší seriál (drama).

Foto: archiv distributora

2. Ty

Pamatujete si Dana Humphreyho ze seriálu Super drbna? Penn Badgley je zpět a s ním i nový seriál, ve kterém hraje na první pohled milého a pohledného prodavače knih. Seriál z roku 2018 má zatím na Netflixu dvě série, které by člověk mohl přirovnat k horské dráze emocí. V obou sériích se hlavní hrdina Joe Goldberg bezhlavě zamiluje. Vše vypadá jako začátek klasického romantického příběhu. S každou epizodou se ale odhalují psychické problémy hlavního hrdiny, který žije v dnešní době sociálních sítí. Pokud tento seriál ovšem znáte a již jste viděli první sérii, jistě vám nesmí uniknout představení druhé série, kterou jsme vám shrnuli hned po jejím vydání. Ale pozor, částečně vám prozradíme zápletku!

Foto: archiv distributora

3. Láska je slepá

Jedna z nejúspěšnějších amerických reality shows je “The Bachelor”, ve které si jeden muž vybírá manželku z třiceti žen po dobu několika měsíců. Netflix se tímto modelem (a jeho úspěchem) inspiroval, a proto vznikla nová reality show – Láska je slepá. V tomto seriálu se lidé seznamují ve dvou místnostech, které jsou rozdělené zdí. Tento experiment má docílit toho, že se lidé během pár týdnů do sebe zamilují, aniž by se viděli, zasnoubí se a celá show končí svatbou. Myslíte, že to může fungovat? 

Foto: archiv distributora

4. Lucifer

Seriál, který v roce 2018 koupil Netflix od Foxu, tento rok vydá pátou a poslední serii. Tom Ellis hraje hlavní roli ďábla, který tráví čas v Los Angeles a je vlastníkem luxusního nočního klubu Lux. Lucifer v první sérii pozná krásnou detektivku Chloe Decker (Lauren German), ke které začne chovat neobvyklé city. Lucifer a Chloe začnou spolupracovat na vyšetřování zločinů a sbližují se při tom víc a víc.

Foto: archiv distributora

5. Sexuální výchova

Další nový britský seriál, který měl na Netflixu nedávno premiéru druhé série, je Sexuální výchova. Asa Butterfield hraje středoškoláka, kterého jeho matka, známá sexuoložka, vždy dostává do trapných situací. Kromě klasického scénáře ze střední školy se seriál zabývá důležitými tématy jako rasismus, homosexualita, první láska, přátelství a podobně.

Čtěte dál