Co mě naučil první rok s dvojčaty

V listopadu naše dvojčata oslavila 1. narozeniny a já se nestačím divit, jak strašně rychle ten rok utekl. Zároveň ale, když se ohlédnu zpět, mám dojem, že se událo a změnilo tolik věcí, že by na to bylo 10 let málo.

Foto: radecha.cz

Nejúžasnější na tom je vývoj. Vývoj dětí, ale i náš. Tak, jak se učí naše dvojčata, tak se učíme a přizpůsobujeme i my. Mimo toho, že poznáváte sám sebe, si také uvědomujete, že některé věci nejsou tak, jak vás učili ve škole. Dostáváte nový náhled na veškeré chemické, fyzikální, astronomické a vůbec všechny přírodní zákony, o kterých jste dosud slyšeli. A ten nový náhled vám odhalí jedno - žádný z těch zákonů neplatí, pokud jste rodičem dvojčat. Jak jinak vysvětlit všechny ty věci a situace, které zvládáte levou zadní, poslepu, pohluchu, popaměti, v polospánku, v plném spánku, v bezvědomí, s oběma rukama plnýma a ještě navíc v rekordním čase?

Pro mě bylo největším objevem tohoto roku to, že...

..... “1” není nikdy dost

Ať už je řeč o dětech nebo o čemkoliv jiném. S narozením dvojčat jedete prostě vše po dvou a nezáleží na tom, jestli jde o výbavu pro děti nebo o láhev vína pro vás.

..... lidské tělo je schopné nemožného

Už jste někdy viděli jinak nepružný obal, který zvětší svůj objem asi tak desetkrát a pak se zase vrátí víceméně do normálu? Nad tímhle kroutím hlavou ještě teď a asi napořád budu.

..... člověk může mít i oči vzadu na hlavě

Jako pohmatem ani v zrcadle nic nenajdete, ale jak jinak mi vysvětlíte, že vaše periferní vidění se rozšířilo na celých 365 stupňů a vy stále vidíte obě děti, i když každý leze na jinou stranu, hm?

..... standardní rozměr dveří do obchodu je většinou méně než 75 cm

Rozměr, který se pro každou matku dvojčat stává zásadním faktorem, který rozhoduje o její svobodě pohybu na následující 2-3 roky. Tohle pochopí vážně jen řidiči dvojkočáru.

..... existuje Stephanie Brooke Company

A tahle firma vynalezla první komerčně vyráběný suchý šampon. AMEN.

..... nízkopodlažních tramvají nejezdí zase tak moc

Tohodle si všimnete až ve chvíli, kdy čekáte na vaši tramvaj už přes 15 minut a zase přijede “ta stará”. A věřte mi, že pokud lidé nenabízí pomoc ani matkám s monokočárkem, tak s dvojkočárem máte tuplem smůlu.

..... přímá úměra v souvislosti s dětmi nefunguje

Počet dětí je sice dvojnásobný, ale ten binec, který vyprodukujou, mi přijde minimálně čtyřnásobný.

..... spát s otevřenýma očima je možné

A ještě u toho třeba umyjete nádobí nebo zvládnete vyřídit telefonát.

..... je možné si chodit do práce odpočinout

Neptejte se mě jak tohle funguje, ale je to prostě tak. Návrat do práce byl jako závan čerstvého vzduchu do mého života a naprosto paradoxně mi dodal více energie než extra spánek a hektolitry kávy.

..... příběh o Jekylll a Hyde není nadsázka

A někdy jich je i víc než 2 - poránu čarodějnice, přes den s dětmi víla Amálka, na vycházce s kočárkem Prahou chladnokrevný vrah, po příchodu domů, kde zůstal veškerý nepořádek, uječená harpie, k večeru mdlá zombie a před odchodem do postele smyslná femme fatale (i snaha se počítá).

….. čas pokaždé plyne jinou rychlostí

Když děti spí, máte dojem, že hodina uplynula asi tak během 5 minut a vy jste zase nic nestihli. Zato když někam jedete veřejnou dopravou a děti se rozhodnou spustit pořádný ječák, přijde vám i 5 minut jako věčnost.

A tak bych mohla pokračovat až do alelůja. Jsem si jistá, že ať už jste rodičem jednoho nebo deseti dětí, určitě byste sami pár takových superdovedností a přírodních abnormalit dokázali taky vyjmenovat. A proto, pokud byste rádi svoje zkušenosti sdíleli, neváhejte tak udělat skrz můj FB nebo Insta. Moc ráda si počtu o “zážitcích” ostatních.

Užívejte předvánoční čas a budu se těšit zase za 14 dní,

Marie

Čtěte dál