Co dělá většina žen pár hodin po porodu?

Jestli ještě nemáte děti, možná vás to šokuje. A pokud máte, souhlasíte s výsledky následujícího průzkumu?

Foto: archiv Harper's Bazaar US

Pamatujete na slavné fotky, které vznikly jen pár hodin po každém z porodů vévodkyně Kate? Byla dokonale upravená. Zhruba tak, jako když se řada z nás chystá na opravdu důležitou, měsíce plánovanou akci. Před několika dny to s Meghan nebylo jinak.

S princem Harrym po boku se objevila na veřejnosti jen krátce poté, co se malý Archie narodil. A vypadala perfektně. Trochu unavená, hodně šťastná, a precizně upravená. Dámy z královské rodiny v tom však nejsou samy. Z průzkumu britského e-shopu a kosmetické firmy vyplývá, že i "obyčejné" ženy se na porod chystají skoro jako na večírek.

64 procent nastávajících maminek si před blížícím se porodem zajde na kosmetiku a na epilaci. 57 procent nevynechá manikúru, 43 procent pedikúru a zhruba třetina chodí na samoopalovací nástřik.

Neobviňujte jen Instagram

Každá třetí žena si také před nástupem do porodnice nechává upravit účes. Ze stejných čísel pochází také fakt, že ženy se důkladně nalíčí zhruba do dvou a půl hodin od porodu.

Důvod? Vědí, že se s miminkem budou ihned fotit a zkrátka nechtějí na tak důležitých fotkách vypadat špatně. Čtvrtina žen také dodává, že se nechtějí cítit špatně před návštěvami, které za nimi do nemocnice přijdou.

Tři čtvrtiny z dvou tisíc žen, které v průzkumu odpovídaly, přiznává, že dají tento zásadní příspěvek na sociální sítě ještě v den porodu, zhruba tři hodiny po něm. Polovina z nich také říká, že tlak na vzhled cítí právě pod vlivem Instagramu, pětina to však hází na své rodiče a přátele.

Čtěte dál