Chystáte se do Paříže? Co takhle ubytování v novém Bulgari hotelu?

Luxusní značky se již dávno nezabývají pouze módou či šperky. Čím dál více z nich se zařazuje i mezi hoteliéry, včetně italského domu Bulgari, jehož nejnovější přírůstek byl nedávno otevřen v Paříži.

Foto: archiv Bulgari

Italský dům Bulgari není znám pouze svými nádhernými šperky a propracovanými kabelkami. V portfoliu má také exkluzivní hotely. Ten poslední, již sedmý v pořadí, otevřel nedávno a kde jinde než v srdci města světel a zamilovaných – v Paříži. 

Bulgari Hotels & Resorts vždy nabízejí spojení toho nejlepšího – jedinečné lokace, kombinaci tradičního designu s dramatickou moderní italskou architekturou z dílny studia Antonio Citterio Patricia Viel a samozřejmě exkluzivní služby s maximálním důrazem na kvalitu. Jak je u Bulgari zvykem. První hotely vznikly v Miláně, Londýně a na Bali, poté se přidal i Peking, Dubaj a Šanghaj. Do roku 2025 plánuje značka otevřít hotely i v Římě, Moskvě, Tokiu, Miami a Los Angeles, nyní je však pozornost zaměřena na nejnovější přírůstek v Paříži. 

Italsko-francouzský klenot

Francie, Paříž, 30 Avenue George V, 75008. Právě zde, v samém srdci proslulého pařížského Zlatého trojúhelníku, najdete nejnovější hotel sítě Bulgari Hotels & Resorts, který nabízí spojení vytříbeného italského stylu a úžasné kultury města světel a lásky. 

„S otevřením Bulgari Hotel Paris se síť Bulgari Hotels & Resorts rozrůstá o nový francouzský klenot. Nedávno byl otevřen vlajkový butik Bulgari na Place Vendome, je nám ctí znovu obohatit Paříž o to nejlepší z italského designu, životního stylu, kultury a pohostinnosti,“ říká Jean-Christophe Babin, generální ředitel Bulgari. 

Foto: archiv Bulgari 

Elegantní budova Bulgari Hotel Paris boří tradiční kódy pařížské architektury a díky svému modernímu stylu je ozdobou 8. městského obvodu. Z architektonického hlediska se o projekt opět postaralo architektonické studio Antonio Citterio Patricia Viel, které nezapomnělo zahrnout všechny charakteristické rysy italského klenotnického domu.

Generálním manažerem se zde stal Sylvain Ercoli, který řídil některé z nejprestižnějších hotelů světa, jako je Hôtel Ritz a Hôtel George V v Paříži, Hôtel Martinez v Cannes nebo Claridge’s a Bulgari Hotel London. „Je mi ctí stát v čele Bulgari Hotel Paris a mít možnost odhalit nový klenot Bulgari. Nemohu se dočkat, až budu řídit špičkový tým, díky kterému nabídneme hostům dokonalý standard italského stylu a pohostinnosti,“ udává.

Luxus skrz na skrz

Hotel nabízí 76 pokojů (z nichž tvoří 75 % suity), kterým nechybí terasy a lodžie, exkluzivní nábytek a doplňky ve formě uměleckých děl a fotografií celebrit, které mají s Bulgari úzké spojení. Jako v každém luxusním hotelu, i zde najdete do detailu propracovaný penthouse, jenž má více jak 1 000 metrů čtverečních. Rozkládá se na dvou podlažích a doplňuje jej propracovaná visutá zahrada se záplavou středomořských rostlin a ovocných stromů. Pomyslnou třešničkou na dortu je panoramatický výhled na ikonické budovy francouzské metropole. 

Foto: archiv Bulgari 

Se vším všudy

Hotelovou restauraci Il Ristorante má pod taktovkou Niko Romito, hvězdný šéfkuchař se třemi michelinskými hvězdami. Ta přiléhá k Bulgari Baru s výhledem do hotelové zahrady. 

A co by to bylo za luxusní hotel bez dokonalého spa. To se rozkládá na dvou podlažích a dohromady 1 300 metrech čtverečních. Nabízí mnohé a mimo jiné i 25metrový plavecký bazén, který je jedním z nejdelších napříč pařížskými hotely. 

Čtěte dál