Chybí vám koncerty? Užijte si je online a pomozte potřebným

Charitativní sbírky spojují své síly se zpěváky z celého světa.

Každý se snažíme v tomto těžším období pomáhat, jak nejlépe můžeme. Roušky nešijí pouze lidé v domácnostech, ale také návrháři. Velké módní domy předělaly továrny na výrobny antibakteriálních gelů. A zpěváci a známé osobnosti nejsou výjimkou. Snaží se rozšiřovat povědomí o pandemii a novinkách, které s ní souvisí, skrz svá sociální média. To zahrnuje například sdílení prosby o pomoc či veřejné sbírky.

Foto: archiv Harper's Bazaar US 

Jednu z nich pořádá například popová diva Lady Gaga společně s Global Citizen, kteří nedávno oznámili, že již vybrali více jak 35 milionů dolarů pro WHO (World Health Organization). Tím ale nekončí. Lady Gaga bude hlavní hvězdou online koncertu, který bude zároveň sbírkou a poděkováním všem lékařům, kteří bojují proti COVID-19 v prvních liniích. Tuto událost nazvali One World: Together at Home a vybrané finance budou darovány charitám, které poskytují všestranou pomoc potřebným a postiženým tímto zákeřným virem. Během dvouhodinového vysílání se představí mnoho muzikantů, mezi kterými budou například J Balvin, Andrea Bocelli, Billie Eilish and FINNEAS, Elton John, John Legend, Chris Martin, Alanis Morissette, Lizzo, Paul McCartney, Stevie Wonder, Maluma, pianista Lang Lang a také David Beckham. Sledovat tuto jedinečnou událost můžete 19. dubna 2020 na mnoho platformách. Mezi ně patří napříklas Amazone Prime Video, Facebook, Twitter, Tidal, YouTube, ABC, CBS a NBC. Vysílání začíná ve 2:00 ráno. Tento posun bohužel způsobuje velký časový rozdíl, ale věříme, že mnoho z vás s radostí bude vzhůru i v tuto hodinu a podpoří účastníky a celou sbírku. 

Foto: Matúš Tóth

Pozadu nejsou ale ani čeští muzikanti. Již tento pátek, 10. dubna 2020, se koná největší online charitativní festival "Spolu jedním hlasem". Stream začíná již v 16:00 hodin. Šestihodinový program bude pestrý a tvořit ho budou koncerty, pozdravy, rozhovory a také krátké scénky předních čekých umělců, sportovců a youtuberů. Mezi nimi budou jména jako David Koller, Jaroslav Uhlíř, Ben Cristovao, Wohnout, Anna K., Marta Jandová, Vojta Dyk, Mirai, Xindl X, Lenny, UDG, Berenika Kohoutová, herci Radim Fiala nebo Roman Vojtek, youtuberky a influencerky Anna Sulc, Mína a Naty a mnoho dalších. Celý festival se pořádá jako poděkování lidem v první linii a současně vytvoří finanční sbírku na podporu těch, kteří to momentálně potřebují nejvíce. Mezi nimi jsou například domovy seniorů, domovy s pečovatelskou službou a pečovatelé v terénu. 

"V příštím týdnu se navíc zapojíme do pokračování této charitativní akce - do dražby roušek. Výtěžek z prodeje roušek s podpisy a vzkazy našich moderátorů půjde opět na pomoc nejvíce potřebným," prozrazuje Martina Říhová, výkonná ředitelka Active Radio. 

Celá akce bude online streamována na kanálech platforem YouTube, Facebook a částečně i Instagram. Mediálním parterem akce jsou rádia Evropa 2 a Frekvence 1, Televize Seznam, Seznam.cz a skupina Prima.

Ať už si vyberete pomoc v podobě sledování těchto "koncertů" s přispěním v podobě finanční podpory, šijete roušky nebo pomáháte sousedům či podporujete místní návrháře, podnikatele a obchůdky, volba je jen a pouze na vás. věříme, že společnými silami to zvládneme. 

Čtěte dál