Christian Louboutin: L'Exhibition[niste]

Mistr obuvnictví představuje svou tvorbu v Paříži.

Foto: Marc Domage

Palais de la Porte Dorée a Christian Louboutin zahájili v Paříži výstavu, která zobrazuje svět tohoto mistra obuvi. Nejedna žena si přeje mít alespoň jeden pár z jeho dílny. Do té doby, než si je pořídíme, se můžeme těmto skvostům přiblížit alespoň návštěvou jedinečné výstavy Christian Louboutin: L'Exhibition[niste].

Již 26. února 2020 se v Palais de la Porte Dorée otevřela výstava zasvěcená životu a dílu obuvnického mistra Christiana Louboutina. Muže, od něhož si doma přeje mít každá žena alespoň jeden pár bot. Ve své tvorbě již od samotných počátků nechává vyniknout výrazné barvy a vzory, které jsou pro něj typické. Nebojí se být výrazný a i tím vítězí u žen všech věkových kategorií a stylů. Dává prostor různým kulturám a jeho cestování se v designech promítá taktéž.

Foto: archiv Christian Louboutin

Výstava představuje ty nejvzácnější modely z jeho soukromé sbírky, které jsou doplněny páry z různých veřejných kolekcí. Pokud jste již viděli nespočet párů bot od tohoto módního boha, i tak vás zde může něco překvapit. Vystavují se také boty, které do dnešního dne ještě nikde viděny nebyly. Obuv od Christiana Louboutina doplní spolupráce s jinými umělci, či díla, která byla Christianem inspirovány. Mezi nimi bude například tvorba fotografa Davida Lynche, novozélandské umělkyně Lisy Reihana, britského návrhářského dua Whitaker Malem a mnoha dalších. 

Všechna díla mapují celých 30 let tvorby tohoto génia. Výstava je rozdělena do deseti částí. Každá z nich čerpá inspiraci z různých zdrojů, kreativní proces je vždy individuální, najdeme zde mnoho dalších rozdílů, které jeho díla od sebe odlišují.  

Christian Louboutin si místo pro svou výstavu nezvolil náhodou. Má k němu velký citový vztah. V této oblasti Paříže vyrůstal, do tohoto muzea se chodil jako malý dívat na slavná díla a v neposlední řadě zbožňuje architekturu tohoto domu. 

Výstavu Christian Louboutin: L'Exhibition[niste] má pod svým dohledem kurátor výstavy Olivier Gabet, který je také ředitelem The Musée des Arts Décoratifs. Výstava běží již od 26. února 2020 a možnost ji navštívit máte až do 26. července 2020. 

Více informací naleznete na https://lexposition.christianlouboutin.com/en/home .

Foto: archiv Christian Louboutin

Čtěte dál