Christian Louboutin konečně v Praze

Boty s ikonickou rudou podrážkou mají svůj český obchod.

První český butik Christiana Louboutina se nachází na rohu ulic Široká a Pařížská, která je tepnou pražského Starého Města. Ulice vznikly na přelomu 19. a 20. století po vzoru pařížských bulvárů.

Foto: archiv PR

Butik navrhl architekt Tarek Shamma a mísí se v něm etnické a orientální vlivy, které si Christian Louboutin velmi oblíbil. Secesní dům odhaluje konstrukci sestavenou z jehlancovitých ornamentů, které inspirovaly alkovny fasády.

Foto: archiv PR

Butik, v němž se mísí klasicismus s orientalismem, se otevírá do dámské části plné pestrých a intimních barev a poté přechází do pánského prostoru s tlumenou atmosférou, kde se pojí fantazie s mužností. Najdete tam ikonické znaky domu: oblouky, výklenky, podlahu pokrytou červeným kobercem a směsici tkanin a nových materiálů, které jsou charakteristické pro kolekce této značky.

Foto: archiv PR

Pod působivě vysokým stropem se nachází první salon, vyzdobený výklenky s motivy rubínových a zlatých lastur ručně tkaných firmou Le Manach. Sloupy jsou zdobené keramikou představující bájnou faunu vytvořenou keramikem Jeanem Rogerem v jehož pařížském ateliéru. Skříňky s kuriozitami jsou obložené dlaždičkami azulejos z Portugalska, země jejíž kultura je pro Christiana Louboutina zdrojem nekonečné inspirace.

Foto: archiv PR

Také pánský salon ukazuje nádheru francouzského řemeslného umění, a to ve formě tapety umělce – dominotiera Alexandra Poulaillona, která zobrazuje dobrodružství lemurů ve snové vegetaci. Velké závěsy z korálového sametu dodávají místnosti přívětivou atmosférů.

Od lodiček po tenisky, od večerních kabelek po batůžky, nový pražský butik vám ukáže dámskou i pánskou kolekci pro jaro a léto roku 2019.

Čtěte dál