Charlotte Gainsbourg je hlavní hvězdou kampaně Zara Home

Krátký film Exposure představuje francouzskou herečku a zpěvačku v roli fotografky a zároveň uvádí kolekci podzim/zima.

Foto: archiv Zara Home

Síť obchodů Zara, která nedávno přišla se svou úplně první kolekcí spodního prádla, teď uvádí svůj nový nábytek a dekorace pro sezónu podzim/zima 2020. Kampaň je doprovázena sedmi-minutovým filmem, jehož scénář napsal a režíroval Fabien Baron a v hlavní roli se můžete těšit na Charlotte Gainsbourg. V pozadí se vyjímají rustikální židle a stoly z nové kolekce, ovšem nelze přehlédnout ani keramické vázy, svícny nebo zrcadla. 

Kdo je Charlotte Gainsbourg?

Na první pohled nemusí být úplně jasné, o koho v krátkém klipu vlastně jde. Hlavní hrdinka Charlotte Gainsbourg je ovšem dcerou jednoho z nejikoničtějších párů, Serge Gainsbourga a Jane Birkin (podle které se jmenuje ikonická kabelka značky Hermès). Je zároveň známou herečkou a držitelkou francouzského filmového ocenění César a ceny za nejlepší ženský herecký výkon na filmovém festivalu v Cannes. Již ve dvanácti letech navíc začala svou hudební karieru, a to písní se svým otcem „Lemon Incest”. Od té doby vydala pět hudebních alb a zahrála si ve více než padesáti filmech. 

Krátký film „Exposure”

Krátký film začíná scénou, ve které se postava Gainsbourg probouzí v bílém povlečení a hned sahá po foťáku, kterým se vyfotí v zrcadle, jež visí nad postelí. Poté se přesouváme do jejího studia, kde se dívá na fotky, které vyfotila. Mezitím vidíme záběry nábytku Zara Home, jako například zmiňované ložní prádlo, stoličky, a jednoduché sklo a keramiku. Vše je uspořádáno v minimalistickém stylu, čemuž ale též pomáhá fakt, že je film černobílý. 

Následně se ocitneme venku – konkrétně na pláži zvané Praia da Adraga v Portugalsku. Gainsbourg vidí na skále osobu, kterou stihne rychle vyfotit, než zmizí. Baron nás poté vrací domů, kde hlavní postava zjistí, že na skále viděla samu sebe. Nejedná se totiž jenom o přímou reklamu, ale spíše o kus umělecké kinematografie, která má za účel začít konverzaci o identitě. 

„Je to legrační, protože je to všechno o tom, že si ta žena fotí samu sebe, ale nepřišlo mi to egoistické - prostě to bylo jako hrát postavu se spoustou svobody a zvědavosti. Fabien mi poslal souhrn této docela zajímavé povídky introspektivní ženy - myslela jsem si, že je to skvělý projekt, protože přesto, že je to samozřejmě reklama, je v uměleckém provedení," říká Gainsbourg.

Herečka, která sama žila mezi New Yorkem a Paříží, přiznává, že se nakonec usadila v Paříži a velmi jí šlo o to, aby dosáhla pocitu skutečného domova. S jejím manželem, se kterým je již třicet let, a později i s dětmi, se rozhodla po smrti sestry žít v New Yorku, ovšem Paříž pro ni vždy byla domovem.

Podívejte se s námi na fotky z kampaně:


Krátký film „Exposure”:

Čtěte dál