Chanel nadchl New York kolekcí Metiers d'Art 2018/2019

Walk Like an Egyptian

Po Hamburku, Římu, a Paříží konečně došlo i na New York. V Metropolitním muzeu na prominentní newyorské Upper East Side představil Karl Lagerfeld novou kolekci domu Chanel s označením Metiers d'Art.

Foto: archiv Harper's Bazaar US

Inspirací kolekce se nečekaně stal starověký Egypt. Runway se obtáčela kolem historického artefaktu, chrámu Dendur, který byl v polovině 60. let rozebrán a přemístěn z Egypta do USA jako dar od egyptské vlády.

Show otevřel opulentní, mosazný look tvořený široce střiženým chanel sakem a zkrácenou pouzdrovou sukní. Základ tohoto a řady dalších looků tvořila rozvolněná bílá říza. Inspiraci starověkou kulturou připomínaly masivní náramky, široké náhrdelníky a všudepřítomná zlatá barva.

Foto: archiv Harper's Bazaar US

Foto: archiv Harper's Bazaar US

Velkým překvapením byla účast Pharrella Williamse, který neusedl mezi diváky, ale vynesl jeden z 85 krejčovsky dokonalých looků. Ve zdobném, blyštivém úpletu doplněném o starověké oční linky skutečně působil jako božský Ramesse II.. Ostatně neobjevil se na mole poprvé. Svou premiéru na přehlídce domu Chanel měl v roce 2016 a taktéž s kolekcí Metiers d'Art.

Foto: archiv Harper's Bazaar US

Show si nenechal ujít nikdo z přátel značky jako Julianne Moore, Penelope Cruz, Lily Rose Depp, Janelle Monae, Diane Kruger, Margot Robbie, Marion Cotillard, Rowan Blanchard nebo Christy Turlington Burns.

Po show následoval večírek a slavnostní večeře. Typicky americká. Burgery, hranolky, zmrzlina a milkshaky a koktejl Shirley Temple.

Čtěte dál