Chanel Haute Couture jaro/léto 2019

Další snová kolekce Karla Lagerfelda.

Grand Palais se tentokrát proměnil v prostředí zahrady vily Chanel s mramorovým schodištěm, palmami, pečlivě udržovaným trávníkem a bazénem. Modelky s vysokými výčesy procházely po cestičkách v ručně šitých modelech s označením vysoká krejčovina. Tradičně nechyběly kostýmky z ikonického chaneltvídu, úsporně střižené šaty o to nákladněji zdobené, malé černé i velké večerní. Kolekce byla opulentní, dechberoucí, nadčasová, prostě Chanel.

10 zásadních looků z kolekce Chanel Haute Couture jaro/léto 2019

 

Celou show uzavřela nevěsta Vittoria Ceretti v bohatě vyšívaných plavkách a dlouhým závojem. Nutno uznat, že opět netradiční nevěsta, ale znovu originální a vkusná. Takže svatby letos na pláži?

Foto: Chanel

Velkým překvapení byla absence muže alfa – Karla Lagerfelda, který poprvé v historii svého působení ve značce Chanel nepřišel publikum po show pozdravit. V této roli ho zastoupila Virginie Viard, jeho pravá ruka a umělecká ředitelka výrobního studia. Oficiální tisková zpráva mluví o tom, že na pětaosmdesátiletého vizionáře dopadla únava po přípravě kolekce a rozhodl se odpočívat.

Foto: Showbit

Viard pracuje společně s Lagerfeldem více jak třicet let. „Koordinuji týmy, komunikuji s dodavateli a vybírám materiály,“ uvedla Viard v rozhovoru pro Telegraph. Současně je to právě ona, která první a zásadní Karlovy skici uvádí v život.

Je obdivuhodné kolik práce Karl ve svém věku zvládá. Jen pro Chanel každý rok vytvoří dvě kolekce ready to wear, další dvě haute couture a následně kolekci Resort. K tomu zvládá Fendi a svou vlastní značku nesoucí jeho jméno.

Čtěte dál