Cestujte z obýváku: Virtuální tour po Dubaji

V nejbližších týdnech si zřejmě jen tak někam nezaletíme, ale z domova se můžeme vydat alespoň na virtuální procházku po Dubaji.

Foto: Shutterstock

Skoro třímilionová Dubaj je stejně jako jiné světové metropole v těchto dnech bez turistů. Těm, kdo si život bez cestování neumí představit, nabízí alespoň virtuální výlet. Proklikáváním se Dubají lze bez problémů strávit celé hodiny - pohltí vás to podobně jako počítačová hra nebo seriál na Netflixu. Navíc kdy jindy se podíváte třeba do nejmodernějšího apartmá, který je součástí slavného mostu v nejvyšším patře hotelu Atlantis?

Online platforma Dubai 360 umožňuje navštívit celou řadu dubajských dominant nebo si užít výhledy z nejrůznějších mrakodrapů. Jejím prostřednictvím můžete poznávat (anebo si připomenout) výjimečné městské panorama a architekturu. Projít si můžete také Dubajské muzeum, které se nachází v nejstarší budově ve městě. O autentický návrat do minulosti se postarají i nejrůznější zvuky a historické expozice. 

Šejkovo letní sídlo

Podíváte se ale i na další místo, kde jste určitě ještě nikdy nebyli - do jednoho z letních sídel zesnulého šejka. Umm Al Sheif Majlis sloužil jako letní sídlo šejka Rašída ibn Saída Al Maktúma. Dvoupatrová budova, známá svým klidným okolím, nabízela dokonalý únik před hlukem města, a dnes je známá především proto, že zde šejk Rašíd a jeho poradní sbor stále přijímají významná rozhodnutí. 

Umělecká scéna

A ještě jeden tip pro milovníky umění. Vyhlášená umělecká čtvrť Alserkal Avenue je tmelícím prvkem dubajské artové komunity. Diváci zde mají možnost virtuálně zhlédnout všechny aktuální výstavy a seznámit se na dálku s některými tvůrci. 

Foto: archiv PR

Čtěte dál