Cestujte a užívejte si výhledy z okna po celém světě online

Okno toskánské vily nebo tokijského bytu. Tato internetová stránka vám umožní cestovat z pohodlí vašeho obýváku či ložnice. Jedním kliknutím na druhý konec světa.

Foto: Shutterstock

Není to tak dávno, co byl celý svět v přísné karanténě a o cestování se nám všem mohlo jen zdát. I přes to, že jsou dnes evropské hranice volnější, mnoho lidí upřednostňuje opatrné cestování, například poznávání krás České republiky. Pokud vás ale láká a zajímá, jak se žije v ostatních koutech světa, odpověď vám dá nová internetová stránka Window Swap.

Projekt začal manželský pár Sonali Ranjit a Vaishnav Balasubramaniam ze Singapuru, kteří na své stránce zmiňují, že se prvně jednalo o “karanténní projekt”. Pro velkou komunitu lidí, která je stále v karanténě, je jejich stránka možností nadále cestovat, alespoň v určitém slova smyslu. Navíc je dostupná úplně každému. Nemusíte ztrácet čas stahováním aplikace, nebo řešit předplatné. Pouze navštivte www.window-swap.com.

Stránka funguje tak, že nejprve otevřete okno ve formě videa na hlavní stránce a poté se prokliknete na doménu, která vás vezme do jiného okna, dost možná na druhém konci světa. Chtěli byste se také podělit o váš výhled? Stačí natočit desetiminutové statické video ve formátu na šířku, které následně nahrajete na stránku a zapojíte se tak do celého projektu.

New York, Itálie, Korea či Indie patří mezi mnoho míst, které touto formou můžete navštívit. Některé výhledy jsou opravdu nezapomenutelné, jako například městská panoramata, nebo slunce odrážející se z mořské hladiny. Jiná jsou komornější a domáčtější, s dekoracemi a květináči na parapetu. Někdy, když budete mít štěstí, narazíte také na domácího mazlíčka, který letmo proběhne před kamerou. 

Stránka aktuálně nabízí více než dva tisíce výhledů od Kuby až po Afghánistán s více než milionem shlédnutí. Autenticitě také přidávají každodenní zvuky v pozadí, jako například cvrkot ptáčků či ranní zprávy v televizi. “Zdá se, že spousta lidí zajímají výhledy, kde můžete vidět trochu interiér, jak třeba lidé vyzdobili své domy... Kde můžete ve skutečnosti nakouknout do něčího života, i když se nejedná o dokonalost,” řekla o projektu Ranjit. 

Po karanténě a pandemickém stavu pár plánuje stránku adaptovat. Zároveň je napadlo, že jakmile se obnoví možnost cestování, budou lidé moci zveřejnit výhled z okna jejich hotelového pokoje nebo například Airbnb. 

Podívejte se s námi na ochutnávku výhledů, které vás přesvědčí. 

Čtěte dál